Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školky se zbaví letitého problému, nepříjemné vlhkosti

  • Studénka,

Prázdninový provoz umožnil stavební zásah na dvou budovách mateřských škol ve Studénce. Obě trápil stejný problém, vlhkost sklepních prostor.

Mateřská škola na ulici Rudolfa Tomáška a v místní části Studénky - Nová Horka. Obě budovy se delší dobu potýkaly se stejným problém, s vlhkostí sklepních prostor. Počátkem července zde nastoupily stavební firmy a začaly se sanačními pracemi.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM, Studénka: “S vlhkostí máme obecně problém u těch starších budov, dříve ty technologie nebyly tak vyspělé, to znamená, že s tou vlhkostí celkově bojujeme. Vzhledem k tomu, že v mateřské školce na R. Tomáška mají děti dole v suterénu šatny, je tam technické zázemí školky a opravdu s tou vlhkostí jsme bojovali, tak bylo nutné, aby ta sanace se povedla. Tady na R. Tomáška se sanuje celé obvodové zdivo.”

Spodní část budovy bude zaizolována a doplněna o drenážní systém. Pak se do původního stavu vrátí okolní dlažba a přístup dětí na školní zahradu.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM, Studénka: “Obrovskou výhodou toho zásahu, který provádíme standardním výkopem je, že rekonstruujeme v podstatě odvod té dešťové vody, abychom měli stoprocentní jistotu, že opravdu ta voda je od budovy odvedena do dešťové kanalizace tak, aby nepůsobila další problém. Co nám trošku komplikovalo nebo prodražilo tu práci je, že z té přední části bylo nutné ty výkopy provést ručně. Vede tam optický kabel a spoustu dalších technických sítí a proto bylo potřeba provádět ruční práce.”

Rozpočet na sanaci venkovního zdiva na této budově je tedy zhruba 1 milion 280 tisíc korun, na akci v Nové Horce je potřeba 425 tisíc korun.

Na ulici R. Tomáška skončí práce 25. srpna. V Nové Horce jsou zásahy na patě objektu menšího rozsahu, předpokládaný termín dokončení je zde proto o deset dní dříve.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy