Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Na Letním festivalu si děti mohly vytvořit zahradní lucerny

 • Studénka,

Součástí Letního festivalu ve Studénce jsou i pravidelné programy pro děti. Obvykle jim patří středeční odpoledne. Na jednom z nich mohly popustit uzdu své fantazii a tvořily zahradní lucerny.

Jedno z dětských prázdninových setkání ve Studénce patřilo kouzelnické show, pak byla na programu i kovbojská pohádka. Další program, který se před sportovním centrem konal 27. července, nabídl dětem možnost kreativního tvoření.

  Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Dnešní středa je taková výtvarná středa, máme dvě v rámci Letního festivalu, dvě tvořeníčka. Dneska jsme tvořili zahradní lucerny a příště budeme dělat zápichy do květináčů, motýlky. Děti si mohly vybrat, jakou technikou to budou dělat, buď na sklo malovaly štětcem nebo barvu nanášely houbičkami a za použití šablon vytvářely vzory.”
  účastníci akce: 
  “Je to parádní, děti se nenudí, my jsme přijeli z Příbora, je to super.”
  “Já jsem si vymyslela srdíčka.”
  “Já kytici a leoparda.”
  “Kreslím tam srdíčka a lístky.”
  “Zdobím to nějakými sladkostmi a výraznými barvami.”
  “Barevné lístky a proužky”
  “Jsme určitě rádi za tyto akce, malí mají vyžití a celkem se nám dařilo, na to, že něco takového dělal poprvé.”

  Děti si mohly pro svou zahradní lucernu vybrat menší nebo větší sklenici, jejich zásoby připravili organizátoři dostatečně velké.

  Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Máme šikovnou kolegyni v Rodinném centru, které na různých swapech, zajistila sklenice. takže máme jich dostatečné množství, asi osmdesát, takže některé děti si mohou vytvořit i dvě lucerničky. Určitě ozdobí každou zahradu nebo děti mohou dát krásný dárek rodičům, využití je různé.”

  V závěru prázdnin se děti ještě mohou těšit ve středu 24. srpna na Klauny z balónkova.

  Nahlásit chybu

  K tématu


  Nejčtenější zprávy