Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté Studénky už obuli brusle a naskočili na led

  • Studénka,

Hokejisté Studénky zahájili v polovině srpna přípravu na novou sezonu. Začali týdenním soustředěním s kombinací suché přípravy a rozbruslením na ledu.

Na ledovou plochu naskočili hokejisté Studénky po čtyř a půl měsíční přestávce. Na rozjezd přípravy na novou sezonu pořádali od 15. srpna týdenní kemp.

Mojmír Kotas, hlavní trenér mládeže, HC Studénka: “Zahájili jsme novou hokejovou sezonu týdenním soustředěním, kdy máme dvoufázový trénink na ledě, mám i suchou přípravu. A v týdnu od 22. srpna už začínáme plně trénovat na ledě všechny věkové kategorie včetně přípravky. Takže zveme i ty, kteří u nás ještě netrénují.”

Na první trénink v rámci kempu nastoupili například i mladší žáci, kterým se věnovalo šest trenérů.

Mojmír Kotas, hlavní trenér mládeže, HC Studénka: “Zaměřujeme se hlavně na bruslení, dneska začínáme poprvé na ledě, takže zkoušíme i výstroj, jak máme nabroušené brusle. Následně budeme především pracovat na zdokonalení bruslení a u těch starších se budeme snažit už i trénovat nějaké herní individuální činnosti. Ale to bruslení bereme jako základ.”
Amálie Kubíková, HC Studénka: “Baví mě to, hokej hraju protože mě rodiče vzali na veřejné bruslení, bavilo mě to a tak jsem začala hrát hokej.”
Mojmír Kotas, hlavní trenér mládeže, HC Studénka: “Máme obsazen, co se týče mládeže, dorost, to je nejstarší kategorie v mládeži. Bohužel nemáme starší žáky, protože, bohužel, vlivem toho, že jsme neměli v provozu dva a půl roku zimní stadion, když se dělala rekonstrukce střechy. Takže jsme museli udělat znovu nábory a ty první děti z náborů jsou ročníky 2010, 2011, 2012. Ale už se nám to daří po jednotlivých kategoriích naplňovat.”

Každý rok se nyní klubu daří získat pro hokej 15 až 20 nových dětí v jednotlivých ročnících a jak Mojmír Kotas dále uvedl, slušně obsazen je i trenérský kádr, takže úroveň studeneckého hokeje jde nahoru. Co se týče hlavního mužského A-týmu Studénky, ten hraje krajskou ligu.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail