Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlasy, nehty, zdobení, to byl čistě holčičí tábor

  • Studénka,

Jedna z letních aktivit, kterou ve Studénce pořádalo Rodinné centrum, byla svým zaměřením jasně věnována konkrétní skupině účastníků. Jednalo se o Holčičí příměstský tábor.

Rodinné centrum Studénka letos v létě pořádalo tři příměstské tábory, jeden z nich se konal pod názvem “Holčičí” a jasně naznačoval, jaká bude jeho náplň. Vlasy, nehty, různé tvoření a třeba zdobení klobouků v expozici novojičínského Návštěvnického centra.

Julie Anna Tomášková, asistentka na táboře: “Vlastně jsou to jenom holky, máme tvořivé i sportovní aktivity, V pondělí nás navštívila paní kadeřnice, která holkám upletly vlasy pomocí barevných pramenů, taky si lakujeme nehty a děláme různé tvoření. Dneska jsme navštívili Nový Jičín, expozice klobouků, a holčičky si vyrábějí své klobouky.”
Karolína Kyšková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Klobouček si holky mohly nazdobit podle vlastních představ z materiálů, které jsou na stole, za pomocí tavné pistole.”
účastnice tábora: 
“Já jsme ho zdobila tím, že jsem tam dala květinky, perličky a vybrala jsem si modrou barvu.”
“Mi se líbí hnědá barva kloboučku, protože takovou má můj králíček.”

Další zábavou pro holky bylo, když si v expozici mohly zapózovat s klobouky na hlavě, vybíraly z nabídky více než tří stovek různých modelů.

účastnice tábora: 
“Vyzkoušela jsem tu hodně klobouků, nejvíce se mi líbil ten, který mám na hlavě, červený.”
“Mám ráda zvířátka a mám ráda i zvířátkové klobouky.”
“Líbí se mi tento klobouk, protože moje maminka má ráda tento styl klobouků.”
“Vyzkoušela jsem různé klobouky a jsem ráda, že mohu být s kamarádkami v tomto muzeu.”
Julie Anna Tomášková, asistentka na táboře: “Některé maminky říkaly, že je mnoho táborů sportovních pro kluky, nebo smíšených, tak jsme si říkali, že uděláme také něco pro holky, aby měly něco svého.”

Tento tábor byl tedy pro děvčata ve věku od 7 do 12 let, další dva prázdninové týdny v režii Rodinného centra byly i pro kluky, a to Malý průzkumník pro menší děti a pro ty starší srpnová Letní pohodová jízda.
Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail