Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ke školní jídelně ve Studénce povede od září sjízdná cesta

  • Studénka,

Konec prázdnin, to byl limit pro dokončení stavebních zakázek, které probíhaly v areálech škol ve Studénce. Jednou z nich byla úprava přístupu k jídelně Základní školy Sjednocení, kterou používají i vozíčkáři.

Přístup pro chodce i automobily zásobování k budově jídelny Základní školy Sjednocení ve Studénce už byl několik let velmi špatný. Byla zde stará rozbitá panelová cesta s vystouplými kanály.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Děláme tady úpravu vstupu a vjezdu jak pro zásobování školní jídelny, tak se zde nově buduje i částečně odstavná plocha pro zaměstnance školy a také to bude primárně určeno jako příchod a průchod ke školní jídelně pro žáky Základní školy Slunečnice, což je součást Základní školy Sjednocení, to znamená jsou tam zdravotně postižené děti, mnohdy se pohybující pomocí vozíků.”
Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “V první fázi se opravovala zásobovací rampa shoz dolů do sklepa pro zásobování školní jídelny. Následně potom jsme zahájili opravu samotné komunikace. Ta začala 20. července s tím, že předpokládáme dokončení určitě do konce prázdnin.”
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Částka za tuto realizaci bude zhruba 900 tisíc korun. V příštím roce nás něco podobného čeká i u Základní školy Františka kardinála Tomáška.”

Staveništěm tu byla v létě i školní budova na ulici Butovická. Měnili zde dveře za protipožární, opravovali dlažbu v přízemí a na druhém stupni probíhala rekonstrukce rozvodů vody a odpadů.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail