Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Atletický den ve Studénce uctil manžele Zátopkovy

  • Studénka,

Ve Studénce se konal Atletický den. Děti si mohly vyzkoušet různé sportovní disciplíny nebo také zdolat lezeckou stěnu. Touto akcí uctili sté výročí narození manželů Zátopkových.

Dějištěm atletického svátku se ve Studénce stalo hřiště u Základní školy Františka kardinála Tomáška. Akce se konala jako oslava 100. výročí narození manželů Dany a Emila Zátopkových, které připadlo na 19. září.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Proto jsme uspořádali Atletický den, kde si děti mohou pod dozorem trenérů vyzkoušet různé atletické disciplíny. Po splnění atletických disciplín na ně čeká drobn odměna. Dále jsme připravili horolezeckou stěnu, malování na obličej a spoustu dalšího, a také pro rodiče přednášku o výživě sportujících dětí. A v poslední době bývá i populární skákání přes švihadlo, které se doplňuje k různým sportům, takže i tady máme možnost si to vyzkoušet.”

Protože ve Studénce nefunguje přímo atletický oddíl, konala se akce ve spolupráci s Českým atletickým svazem a ten sem vyslal své trenéry, kteří s dětmi sportovali a vysvětlovali jim techniku některých disciplín.

Barbora Procházková, Český atletický svaz: “Děti jsou na tom hodně dobře, tady vysvětlujeme hod kriketovým míčkem, je to jednoduché, takže každý hází co to jde. Dneska tady ještě děláme další disciplíny běh na 50 nebo 60 metrů, vzadu máme skok do dálky a také nějakou překážkovou dráhu.”
účastníci akce:
“Dařilo se mi házení a potom na lezecké stěně.”
“Dařilo se mi ve skoku do dálky a teď hod koulí.”

Den byl určen pro všechny věkové kategorie dětí, jako připomínka výročí olympioniků Zátopkových a vůbec na podporu královny sportu atletiky se ve Studénce konal poprvé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy