Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnici ve Studénce povede trojkoalice, starostou zůstane Libor Slavík

  • Studénka,

Ve Studénce se na vedení radnice dohodly tři politické subjekty. Dosavadní koalice Studeňáci pro Studénku a KDU-ČSL k sobě přizvala i hnutí ANO.

V zastupitelstvu Studénky bude mít své členy všech pět politických subjektů, které zde v komunálních volbách kandidovaly. Výsledkem povolebních vyjednávání je podpis koaliční smlouvy vítěze Studeňáci pro Studénku s dosavadním partnerem KDU-ČSL a s hnutím Ano.

Libor Slavík, lídr Studeňáci pro Studénku: “Zcela logicky jsme oslovili našeho dosavadního koaličního partnera KDU-ČSL. Bohužel možná pro nás získali o jeden mandát méně než jsme očekávali, takže by to byla velmi křehká koalice, takže jsme jednali i s dalšími subjekty. A nakonec jsme nalezli shodu i zájem jít do toho společně ještě s hnutím ANO, které získalo 6 mandátů.”
Václav Pomikálek, lídr KDU-ČSL ve Studénce: “Koalice, kdybychom to postavili na bývalém základě, tak bychom měli jen velice nízkou většinu, a proto bylo rozhodnuto, že se bude hledat širší koaliční podpora a proto jsme šli do té spolupráce s ANO.”
Mojmír Kotas, 2. na kandidátce ANO 2011 ve Studénce: “Uvědomovali jsme si, že pokud bychom zůstali mimo spolupráci, případně v opozici, tak ta šance na to ovlivňování těch věcí, které si myslíme, že jsou důležité pro město, tak by byla velice malá.”

Koalice bude mít v 21 členném zastupitelstvu jistotu 17 hlasů. Na postu starosty zůstane Libor Slavík. Vše potvrdí ustavující schůze zastupitelstva 20. října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy