Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tanec je pro děti ve Studénce oblíbenou zálibou i výzvou

  • Studénka,

Vyhledávanou volnočasovou aktivitou pro děti je ve Studénce tanec. Skupina PUSA tu funguje už řadu let. Věnuje se modernímu tanci, na svém kontě má úspěchy ze soutěží a klidně přivítá i nové tanečníky.

Děvčata z oddílu Děti disco Taneční skupiny P.U.S.A. se v tělocvičně v budově školy na Tovární ulici schází jednou týdně na hodinu a půl trvajícím tréninku. Věnují se modernímu tanci pod vedením Kristýna Rapákové.

Kristýna Rapáková, vedoucí taneční skupiny P.U.S.A.: “S děvčaty jsme se domluvily, že minulý rok jsme měli choreografii formou disco dance, tak jsem jim teď navrhla, že bychom to mohly trošku změnit, takže budeme trénovat show dance. Máme už pár melodií na trénovaných, uvidíme, jak to půjde.”

Se svými choreografiemi vystupují například na různých společenských akcích, třeba na plesech, v rámci letních slavností nebo na dnech dětí. Účastní se ale i mnoha soutěží.

Kristýna Rapáková, vedoucí taneční skupiny P.U.S.A.: “Teď nás čeká jedna v listopadu, pod hlavičkou Pionýra se v Holešově koná Sedmikvítek, kam jezdíme pravidelně a vozíme si první místa. Největší úspěch jsme zaznamenali asi před čtyřmi lety v Praze na MIA festivalu, to byla mezinárodní soutěž, kde jsme tancovali show dance s choreografií Černá labuť.”
členky Taneční skupiny P.U.S.A.:
“Mám ráda tancování, tak tu chodím.”
”Já tady chodím tancovat od svých šesti let, strašně mě baví, jak děláme ty triky, a je to vážně dobré, všechno mě tady baví, je to skvělé.”
“Že je to energická hudba, taková zajímavá.”

Taneční skupina P.U.S.A. působí pod Pionýrskou skupinou Butovická, má tři oddíly rozdělené podle věkových kategorií na Mini přípravku pro děti od 5 do 7 let, Děti disco pro 8 až 12 leté tanečnice a Hlavní disco, což jsou juniorky od 12 do 15 let.

Miroslav Růžička, vedoucí Pionýrské skupiny Butovická: “Fungují už hodně dlouho, minimálně už dvacet let a je pravda, že děvčata to dělají dlouho a dobře. Taneční skupina P.U.S.A. se každoročně účastní mnoha soutěží. Například Fokus Nový Jičín, MIA festival a mnoho a mnoho dalších. Musím říct, že na těch, kde jsem byl, tak děvčata vždy obsazují medailové pozice, ať už v sólo tancích nebo v těch skupinových.”

Kromě zrcadlové tělocvičny v budově na Tovární ulici, která je majetkem města, trénují děvčata také ve vlastním prostoru v Domečku v Butovicích. Tréninky mají jednotlivé oddíly v úterý, středu a čtvrtek. Rádi mezi sebou přivítají i nové zájemce. Třeba Děti disco by klidně současnou dvanáctku rozšířily na 16 tanečníků, klidně i o chlapce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy