Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starostou Studénky zůstává Libor Slavík

  • Studénka,

Také ve Studénce už proběhlo ustavující zastupitelstvo. Starostou zde i následující čtyři roky zůstává Libor Slavík.

Studénku bude následující čtyři roky řídit vítěz voleb, Studeňáci pro Studénku, kteří dle hlasování ustavujícího zastupitelstva obsadili křeslo starosty a místostarosty.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Samozřejmě děkuji zastupitelům za velmi silný mandát, který mi dali. Nyní už samozřejmě naplno budeme pokračovat ve své práci. Příští týden už mám setkání nové rady, hlavní prioritou je příprava rozpočtu na rok 2023 s tím, že paralelně budeme připravovat i programové prohlášení.”

Zástupcem starosty se stal Jiří Švagera, ve funkci vystřídal Lubomíra Šobich, který se již o tento poste nacházel. V sedmičlenné radě jsou také zástupci koaličních partnerů hnutí ANO a KDU-ČSL.

Mojmír Kotas (ANO 2011), radní Studénky: “Samozřejmě se budeme snažit nacházet spíše shodu než prosadit něco, co nebude úplně příjemné pro všechny strany, se kterými jsme vstoupili do této koalice. Budeme ale trvat na určitých věcech, které jsou pro nás zásadní.”
Václav Pomikálek (KDU-ČSL), radní Studénky: “Určitě v té úplně prvotní fázi bychom se měli zaměřit na dotažení těch akcí, které jsem tady rozjeli, to znamená kolem zimního stadionu, koupaliště nebo bazén.”

Zastupitelé se tu znovu sejdou 8. prosince, aby projednali rozpočet na příští rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy