Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční sbírková akce Krabice od bot má podporovatele i ve Studénce

  • Studénka,

Rodinné centrum ve Studénce se opět zapojilo do celorepublikové sbírky Krabice od bot. Jejím smyslem je obdarovat děti v dětských domovech a ve znevýhodněných rodinách. Cílem centra je vybrat téměř 150 dárků.

Krabice od bot je sbírkou vánočních dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, kterou letos po dvanácté pořárá Diakonie Českobratrské církve evangelické. Rodinné centrum ve Studénce je součástí této charitativní akce pátým rokem.

Podstatou je, aby krabici s dárky připravili spolu s rodiči právě i děti.

Lucie Zajícová, vedoucí Rodinného centra: “Smyslem akce je obdarovat děti, které nemají takové štěstí, buď jsou z chudých rodin nebo nemají rodiny vůbec, a zpříjemnit jim vánoční čas. Děti většinou balí dáreček pro tyto děti spolu s rodiči. Na internetu si najdou věk a pohlaví toho dítěte, třeba stejné, jako mají doma, a společně s tím svým dítětem zabalí nějaký hezký dárek. Novinkou je, že ve sbírce máme i dárky pro maminky, jednoho tatínka a dokonce i celou rodinu.”
Zuzana Pospíšilová, dárkyně sbírky: “Chceme pomoct dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit nakoupit dárky a zapojujeme se do této akce už třetím nebo čtvrtým rokem. My jsme si vzali za cíl, protože jsme taky čtyři, tak čtyřem dětem poskytnout nějaké dárky k Vánocům.”

Rodinné centrum si dalo pro letošní rok z cíl shromáždit 143 krabic s dárky. Ty pak odtud poputují do Dětského domova v Novém Jičíně a prostřednictvím oddělení sociálně právní ochrany dětí v Bílovci udělají radost i potřebným dětem ze Studénky.

Lucie Zajícová, vedoucí Rodinného centra: “V tuto chvíli už máme dvě třetiny zaplněné. U nás si můžete dárek zarezervovat do 1. prosince. Takže dárek si na internetu zarezervujete, pak jej přinesete v krabici od bot a my se tady postaráme o to, že ho zabalíme a přeneseme na Vánoce těm dětem,. které to potřebují.”

Do této sbírkové akce je v České republice zapojeno 151 různých organizací a charity. Cílem je vybrat a následně rozdat 50 000 dárků. Přinášet je mohou jednotlivci, ale třeba i školy nebo firmy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy