Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pěvecký sbor z mateřské školy doprovodí vánoční koncert Magdy Malé

  • Studénka,

Na letošní vánoční koncert si do Studénky pozvali zpěvačku Magdu Malou. Její vystoupení bude ovšem z místního pohledu výjimečné. Doprovodí ji totiž děti ze sbor Tralaláček ze zdejší mateřské školy.

Ve Studénce každoročně pořádají v adventním čase Vánoční koncerty známých umělců. Letos pracovníci z kulturní organizace pozvali Magdu Malou. Ovšem ta nebude na pódiu sama. Doprovodí ji děti z pěveckého sboru Tralaláček z mateřské školy na ulici Rudolfa Tomáška.

Lucie Zajícová, vedoucí Rodinného centra: “S manažerkou zpěvačky Magdy Malé jsme řešili, jak udělat koncert opravdu Vánoční a tu atmosféru doplní nejlépe dětský sbor. Takže pak vlastně už byla ruka v rukávě, já jsem spojila paní manažerku s paní Nekolovou, která vede sbor Tralaláček, a vlastně už to všechno fičelo.”
Jarmila Nekolová, vedoucí učitelka MŠ R. Tomáška: “My tady vedeme pěvecký sbor Tralaláček už od roku 1997, takže máme nějaké zkušenosti s vystupováním, takže jsme se rozhodli, že ano.”

Sbor tvoří 25 malých zpěváků, dětí ze školky, ale také těch, které Tralaláčkem nedávno prošly, a už chodí na základní školu. Zkouší 9 koled. Hlas Magdy Malé slyší z nahrávek a podle notových záznamů a scénáře zkouší své vstupy a doprovody. 

děti ze sboru Tralaláček: “Mně se nejvíce líbí Happy New Year. Mně Hallelujah. Já mám oblíbenou Pásli ovce Valaši. Já Půjdem spolu do Betléma.”

S Magdou Malou se děti uvidí až v den koncertem, na premiérové sváteční vystoupení pak bude muset stačit jedna společná zkouška.

Jarmila Nekolová, vedoucí učitelka MŠ R. Tomáška: “Těšíme se hodně, děti to hrozně baví. Je to vlastně trošičku něco jiného, protože ty písničky nejsou přímo dětské, jsou to koledy a písničky dospělé. Ale děti to baví a to je pro nás důležité. Ještě bych k našemu sboru řekla, že nejsme jenom ten klasický pěvecký sbor, který nastoupí na jeviště a přednesl nějakou škálu písniček. Ale zabýváme se i dramatickou výchovou a hodně zpíváme takové divadelní hry nebo pohádky s písničkami, to je vlastně gró toho, co my děláme.”

A jen připomeňme, že koncert se koná 2. prosince v 19 hodin v Dělnickém domě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy