Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den pro dětskou knihu otevřel knihovnu ve Studénce i v sobotu

  • Studénka,

Knihovna ve Studénce se výjimečně otevřela i v sobotu. Na konci listopadu se zde konal Den pro dětskou knihu. Knihovna se tak ukázala nejen jako půjčovna literatury, ale i jako místo, kde si mohou děti hrát a tvořit.

Den pro dětskou knihu je celorepubliková akce, která se koná na podporu dětského čtenářství a propaguje dětské knihy. Pravidelně se k ní připojuje také knihovna ve Studénce. Program pro děti připravila ve své pobočce na sídlišti.

Ludmila Nováková, vedoucí knihovny: “Připravili jsme si knižní bazar, kde jsou přichystané vyřazené knihy a časopisy, vyřadili jsme knihy pro děti i dospělé, protože na den pro dětskou knihu většinou přijdou děti s rodiči. Dále je tu tvoření, děti si mohou zdobit perníky, baňky a máme tu i Ježíškovu poštu, děti si mohou napsat dopis a Ježíškovi ho odeslat.”
účastníci akce:
“Myslím si, že se mi podařila ozdobit ta baňka.”
“Vybrala jsem si perníkový zvoneček, zrovna zdobím jeho okraje.”
Přichystány tu měli pro děti literární kvíz, pohádkovou tajenku a vánoční přesmyčky. Součástí akce bylo vyhlášení výsledků Dětské čtenářské výzvy, která probíhala od března, tedy měsíce knih.
Ludmila Nováková, vedoucí knihovny: “Byl to čtenářská kvíz, kde měly děti splnit několik úkolů. Třeba přečíst si knihu s modrým obalem, přečti knihu od zahraničního autora nebo tam byl úryvek z knížky Dášenka, jestli poznají o jakou knihu se jedná. DaLším úkolem bylo nakreslit obrázek té Dášenky.”
účastníci čtenářské výzvy:
“Baví mě to, čtu fantasy nebo komiksy.”
“Čtu celkem hodně, oblíbenou knížku asi nemám, je hodně knížek, které mám ráda.”
“Moje oblíbené knížky….mám rád ty díly série Neotvírat.”

Všichni, kdo celou čtenářskou výzvu splnili, dostali odměnu - zimní čtenářský balíček, ve kterém nechyběla kniha a třeba teplé papuče a hrnek na čaj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy