Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénka o zásadní investici roku 2023 rozhodne v únoru

  • Studénka,

Studénka má rozpočet na rok 2023. Sestaven je zatím jako přebytkový, nicméně o hlavní investiční akci bude rozhodnuto v únoru. Město vyčkává, jak dopadne záměr rekonstrukce Dělnického domu.

Zastupitelstvo Studénky na své poslední schůzi letošního roku schválilo rozpočet na rok 2023. V příjmech se pohybuje ve výši 227 milionů korun, výdaje zatím obsahují 201 milionů.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Nám se podařilo rozpočet sestavit jako vyrovnaný, respektive přebytkový, a to z toho důvodu, že zatím nemáme jasno o případné realizaci rekonstrukce Dělnického domu. Což by výrazně ovlivnilo rozpočet města, protože tato akce je rozpočtovaná na 90 milionů korun.”

Ve schváleném rozpočtu má Studénka na tuto akci rezervu zhruba 55 milionů korun, zbytek by dofinancovala z úvěru. O realizaci projektu bude rozhodnuto pravděpodobně v únoru.

Rozpočet tak v tuto chvíli obsahuje v investičních spíše menší opravy a údržbu.

Jiří Švagera (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), místostarosta Studénky: “Mezi ty významnější bych zařadil asi rekonstrukci podtlakové stanice v Butovicích, jedná se o úpravu kanalizace. Dále pak dojde k dokončení výměny oken a dveří v základní umělecké škole v Butovicích. Bude se pokračovat v opravách chodníků a cest, zejména výtluků.”

Zvýšené ceny energií budou stát město v příštím roce zhruba 10 milionů korun navíc. Omezovat tu chod třeba sportovního centra ale nebudou. Prioritou je spořit energie provozně, rozumným šetřením a úsporným osvětlením.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy