Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začátek rekonstrukce Dělnického domu se komplikuje, výběrové řízení musí město vypsat znovu

Studénka |

Začátek rekonstrukce Dělnického domu se oddaluje. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil výběrové řízení na dodavatele stavby. Město musí zadání upravit a vypsat výběrové řízení znovu.

Dělnický dům ve Studénce byl postaven v letech 1931 až 1932. Jeho zásadní rekonstrukce proběhla v roce 1976. V novodobé historii město opravilo vstupní halu a před zhruba dvaceti lety dostala budova nový plášť a okna. V posledním období už pak vyvstala potřeba rekonstruovat interiér, zejména sál, kompletní vnitřní rozvody a jevištní techniku. V průběhu tvorby projektové dokumentace se objevila také nutnost výměny vzduchotechniky a z tohoto vzešla i nutnost rekonstrukce celé střechy.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Po dokončení obou dvou dokumentací, kterou pokaždé dělal jiný zhotovitel na základě jednotlivých výběrových řízení, tak se v podstatě začala připravovat žádost o dotaci a následně realizace poté, co jsme dotaci získali. Byť jsme byli v první fázi jako náhradník v rámci dotačního titulu, tak nakonec na nás řada přišla a dotaci ve výši téměř dvacet milionů korun bychom obdrželi. Takže se vypsalo výběrové řízení.”

To probíhalo od listopadu loňského roku. Nicméně v únoru Úřad pro ochranu hospodářské soutěže výběrové řízení zrušil, a to na základě námitky jednoho z potenciálních zájemců o tuto zakázku.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: ”Že se cítil nějakým způsobem diskriminován v nastavení těch podmínek referenčních zakázek, ať už v kombinaci stavba s audiotechnikou, popřípadě audiotechnika jako taková. Takže Úřad pro ochranu hospodářské soutěže tomu částečně vyhověl a vydal rozhodnutí o zrušení toho výběrového řízení.”

Město v zadávacích podmínkách požadovalo po firmách reference o 50 milionových zakázkách provedených v posledních pěti letech, týkající se objektů občanské vybavenosti.

Radmila Nováková, vedoucí odboru stavebního řádu: “Tato podmínka byla naplněna a úřad se s ní ztotožnil, že toto je v pořádku. Další podmínku, kterou jsme stanovili, byla podmínka současné realizace i prací, které souvisejí s dodávkou a montáží audiovizuální techniky. A u této podmínky nerozporoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže výši této finanční zakázky 8 milionů korun, ale rozporoval odůvodnění, které nám podle úřadu chybělo. To znamená, nedostatečně jsme zdůvodnili, že tyto podmínky musí dodavatel splnit současně.”

V tuto chvíli pracuje zadavatel zakázky na úpravě podmínek a bude vypsáno nové výběrové řízení.

Celkové náklady na střechu i práce v interiéru se pohybují ve výši 88,5 milionů korun včetně daně. Předpokladem je, že stavba, po realizaci nového výběrového řízení, začne nejdříve ve druhém pololetí roku. Podle původních plánů to mělo být v březnu. Posunutí termínu by ale neměla ohrozit čerpání získané dotace.

Radmila Nováková, vedoucí odboru stavebního řádu: “Kontaktovali jsme dotační orgán a bylo nám sděleno, že v této chvíli, protože máme nastaveny podmínky čerpání až do října příštího roku, není nutné prodlužovat lhůtu. Ale v okamžiku, kdybychom vysoutěžili zhotovitele a vznikla by reálná možnost, že se termín posune, tak jsou ochotni nám termín posunout.”

Sál Dělnického domu tak bude minimálně do léta dále sloužit kulturním a společenským účelům.

Nahlásit chybu


K tématu

Komplexní rekonstrukce Dělnického domu nezačne, důvody jsou ekonomické

4. července 2023 15:26 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka ustupuje od záměru rekonstrukce Dělnického domu v hodnotě zhruba 90 milionů korun. Rozhodli o tom zastupitelé na mimořádné schůzi. Důvody jsou zejména ekonomické.

S opravou šaten bude Studénka čekat na verdikt sportovní agentury

13. října 2023 9:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka připravuje rekonstrukci šaten zimního stadionu. Na financování prací se snaží získat dotaci z Národní sportovní agentury. Aktuálně vybírá i zhotovitele zakázky.

Zastupitelé Studénky rozhodovali o Dělnickém domě, rekonstrukce za devadesát milionů nebude

4. července 2023 8:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka ustupuje od záměru rekonstrukce Dělnického domu v hodnotě zhruba 90 milionů korun. Rozhodli o tom zastupitelé na mimořádné schůzi. Důvody jsou zejména ekonomické.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Dnes 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Trofej vítěze AHL skončila v rukou domácího týmu

Zimní sezonu na ledové ploše ve Studénce uzavřelo finále amatérské hokejové ligy. Rozhodující zápas se odehrál poslední březnovou sobotu. Těsným rozdílem jediného gólu jej vyhrál tým domácích.

Začínali v tělocvičně, teď tančí v největším sále ve městě

Žáci odborného učiliště a praktická školy s lehčím a středním mentálním postižením nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

První závod Novojičínské běžecké ligy, Jarní ovál, trhal rekordy počasím i účastí

Jarním oválem začal další ročník Novojičínské běžecké ligy. Na jeho start se postavil rekordní počet běžců, zejména v dětských kategoriích.

Začátek rekonstrukce Dělnického domu se komplikuje, výběrové řízení musí město vypsat znovu
Vydáno 3. března 2023 9:00, Studénka, Petra Dorazilová
Začátek rekonstrukce Dělnického domu se oddaluje. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil výběrové řízení na dodavatele stavby. Město musí zadání upravit a vypsat výběrové řízení znovu.

Dělnický dům ve Studénce byl postaven v letech 1931 až 1932. Jeho zásadní rekonstrukce proběhla v roce 1976. V novodobé historii město opravilo vstupní halu a před zhruba dvaceti lety dostala budova nový plášť a okna. V posledním období už pak vyvstala potřeba rekonstruovat interiér, zejména sál, kompletní vnitřní rozvody a jevištní techniku. V průběhu tvorby projektové dokumentace se objevila také nutnost výměny vzduchotechniky a z tohoto vzešla i nutnost rekonstrukce celé střechy.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Po dokončení obou dvou dokumentací, kterou pokaždé dělal jiný zhotovitel na základě jednotlivých výběrových řízení, tak se v podstatě začala připravovat žádost o dotaci a následně realizace poté, co jsme dotaci získali. Byť jsme byli v první fázi jako náhradník v rámci dotačního titulu, tak nakonec na nás řada přišla a dotaci ve výši téměř dvacet milionů korun bychom obdrželi. Takže se vypsalo výběrové řízení.”

To probíhalo od listopadu loňského roku. Nicméně v únoru Úřad pro ochranu hospodářské soutěže výběrové řízení zrušil, a to na základě námitky jednoho z potenciálních zájemců o tuto zakázku.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: ”Že se cítil nějakým způsobem diskriminován v nastavení těch podmínek referenčních zakázek, ať už v kombinaci stavba s audiotechnikou, popřípadě audiotechnika jako taková. Takže Úřad pro ochranu hospodářské soutěže tomu částečně vyhověl a vydal rozhodnutí o zrušení toho výběrového řízení.”

Město v zadávacích podmínkách požadovalo po firmách reference o 50 milionových zakázkách provedených v posledních pěti letech, týkající se objektů občanské vybavenosti.

Radmila Nováková, vedoucí odboru stavebního řádu: “Tato podmínka byla naplněna a úřad se s ní ztotožnil, že toto je v pořádku. Další podmínku, kterou jsme stanovili, byla podmínka současné realizace i prací, které souvisejí s dodávkou a montáží audiovizuální techniky. A u této podmínky nerozporoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže výši této finanční zakázky 8 milionů korun, ale rozporoval odůvodnění, které nám podle úřadu chybělo. To znamená, nedostatečně jsme zdůvodnili, že tyto podmínky musí dodavatel splnit současně.”

V tuto chvíli pracuje zadavatel zakázky na úpravě podmínek a bude vypsáno nové výběrové řízení.

Celkové náklady na střechu i práce v interiéru se pohybují ve výši 88,5 milionů korun včetně daně. Předpokladem je, že stavba, po realizaci nového výběrového řízení, začne nejdříve ve druhém pololetí roku. Podle původních plánů to mělo být v březnu. Posunutí termínu by ale neměla ohrozit čerpání získané dotace.

Radmila Nováková, vedoucí odboru stavebního řádu: “Kontaktovali jsme dotační orgán a bylo nám sděleno, že v této chvíli, protože máme nastaveny podmínky čerpání až do října příštího roku, není nutné prodlužovat lhůtu. Ale v okamžiku, kdybychom vysoutěžili zhotovitele a vznikla by reálná možnost, že se termín posune, tak jsou ochotni nám termín posunout.”

Sál Dělnického domu tak bude minimálně do léta dále sloužit kulturním a společenským účelům.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000036005/zacatek-rekonstrukce-delnickeho-domu-se-komplikuje-vyberove-rizeni-musi-mesto-vypsat-znovu