Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba se odkládá, Dělnický dům v březnu i dubnu naplní akce

  • Studénka,

Dělnický dům ve Studénce už měl být v březnu staveništěm. Jelikož ale Úřad pro ochranu hospodářské soutěže výběrové řízení na jeho rekonstrukci zrušil a stavba se odkládá, musí kulturní pracovníci narychlo dodat do sálu další program.

Původně počítali pracovníci organizace Sport a kultura s provozem Dělnického domu do konce února a takto připravili i program. Akce na březen, kdy měla začít plánovaná rekonstrukce, měli pro jistotu předjednané, a tak se i tento měsíc podařilo bez problémů naplnit.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Tady s tou plánovanou rekonstrukcí je to takové, že se nám ten termín pořád posouvá, takže musíme být takoví operativní. Myslím si, že se nám to daří. Březen máme nabitý kulturními akcemi, máme tam divadlo pro dospělé, divadlo pro děti, nově jsme zařadili také taneční workshopy plus čeká nás tam koncert mladých ostravských skupin. Na duben už jsme program neměli, takže jsme usedli ke kontaktům a začali jsme program vymýšlet, Pořád na něm pracujeme, protože, co se týče těch termínů, tak většina umělců už to má zabráno.”

Nicméně i nabídka na duben už se rýsuje, na webových stránkách města už jsou upoutávky na evergreen party s Tanečním orchestrem Zdeňka Pukovce nebo na velkou komediální stand up show pro děti, a další programy jsou rozjednané.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Prvního dubna už zahajujeme také venkovní akce. Na náměstí Republiky bude velký Velikonoční jarmark, nebude chybět tvoření, ukázka řemesel a nebudou chybět tradiční pokrmy, pochutiny, nápoje. Takže to bude venkovní akce i s cimbálovou muzikou.”

Od května do září už je většina produkce směřována právě do venkovních prostor, ať už na náměstí, před Sportovní centrum nebo do areálu biotopu.

Nahlásit chybu


K tématu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail