Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havárie potrubí uzavře celé Sportovní centrum

  • Studénka,

Havárie odpadního potrubí uzavře na konci března Sportovní centrum ve Studénce, včetně krytého bazénu a sauny. Předpokládaná doba opravy je dva týdny.

Na havárii odpadního potrubí ve Sportovním centru upozornilo to, že se v objektu začaly ucpávat odpady. Přivolaná firma spustila do potrubí kameru a zjistila, že došlo k jeho propadu pod podlahou v prostoru baru a je nutné ho vyměnit.

Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: “Z důvodu té opravy budeme muset Sportovní centrum od 27. března uzavřít. Zatím není známo, na jak dlouhou dobu, protože to zjistíme, až dojde k odkrytí celého potrubí a zjistíme, v jakém je stavu. Proto prosím všechny návštěvníky o trpělivost a schovívavost, je to opravdu neočekávaná havárie, nebyli jsme na ni připraveni, ale řešíme ji a budeme se snažit, aby ten termín opravy byl co nejkratší.”

Uzavírka se týká bazénu, sauny, baru a bowlingu. Zimní stadion už v té době provoz ukončí.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Kamerovými zkouškami bylo zjištěno, že se jedná o potrubí, které vede od šachty, které je umístěno v baru směrem k napojení ubytovacích kapacit. Bohužel, to místo toho propadu potrubí se nachází přímo pod barem ve Sportovním centru, z toho důvodu bude nutná jeho demontáž a v podstatě vybourání podlahy tak, aby se zjistil rozsah.”
Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: “Bude se muset vyměnit celé potrubí v délce až ke stupačkám, to znamená nějakých šest nebo sedm metrů potrubí. Dle mých předčasných odhadů by to mělo zabrat minimálně týden, ale opravdu nedokážu říct přesnou dobu.”
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: Předpokládáme, že ty práce, pokud vše půjde optimálně, by měly být na deset až čtrnáct dní, takže věřím, že to nebude nijak dramatický zásah. Právě proto jsme byli rádi i za to zjištění, že to nemusíme opravovat okamžitě, když se to zjistilo, že nějakým alternativními trasami jsme schopni dotáhnout minimálně tu zimní sezonu na zimním stadionu v rámci provozu tak, jak jsou občané a návštěvníci zvyklí.”

Sezona využití ledové plochy skončí právě 26. března, o den později se začne rozpouštět ledová plocha a začnou také práce na této havárii.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy