Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámek Nová Horka zdobí vazby Slávka Rabušice, nechybí typické lilie

  • Studénka,

Zámek v Nové Horce na konci loňské turistické sezony nezavřel a zůstal přístupný celoročně. Návštěvníkům se prohlídky snaží zpestřit Zimním květinovým aranžmá od předního českého floristy Slávka Rabušice.

Brána barokního zámku Nová Horka zůstala otevřená, i když v listopadu obvykle většina podobných objektů za zimní období zavírá. Návštěvníci se na prohlídku dostanou běžně o víkendech a od středy do pátku na objednání.

Petra Konečná, pověřená vedoucí zámku v Nové Horce: “Ano. lidé navštěvují zámek. Samozřejmě je návštěvnost nižší než v létě, ale jsme mile překvapeni, že i teď na ten zámek zavítají, není to úplně běžné, že by se zámky otevíraly i v tomto období. V těchhle zimních dnech máme tu prohlídku zpříjemněnou krásným květinovým zimním aranžmá od předního českého floristy Slávka Rabušice, kterého návštěvníci mohou znát hlavně z naší sesterské pobočky ze zámku v Kuníně. A právě teď nám vytvořil pro naše zámecké pokoje krásné jako živé květiny, které nádherně ty prostory doplní.”

Květinové výzdoby, většinou v barokním stylu, doplňují charakter jednotlivých místností. Do komnat byly dodány počátkem ledna, jedná se tedy o umělé květiny. A protože zámek v minulosti vlastnili Vettrové z Lilie, nemohou v dekoracích chybět ani tyto královské květy.

Petra Konečná, pověřená vedoucí zámku v Nové Horce: “Také lilie zde nalezneme, hlavně v části, kde je expozice věnovaná přírodní rezervaci Kotvice. Tam je krásná vazba. každopádně, když už jsme u těch lilií, tak bych si dovolila jedno lákadlo do budoucna. Se Slávkem Rabušicem budeme spolupracovat i nadále v červnu letošního roku se náš zámek provoní krásnými živými liliemi.”

Toto aranžmá by mělo barokní objekt zdobit pravděpodobně ve dnech 10. až 17. června, podrobné informace budou na webových stránkách a sociálních sítích zámku.

Petra Konečná, pověřená vedoucí zámku v Nové Horce: “Zámek v Nové Horce totiž nechal vybudovat a dlouhodobě jej obýval hraběcí rod Vettrů z Lilie, je to přímo v jejich jméně, lilie je v jejich znaku, takže lilie má pro Novou Horku opravdu velký význam.”

Ke klasické turistické sezoně se zámek Nová Horka připojí v dubnu, kdy se vrátí ke standardní otevírací době od úterý do neděle od 9 do 17 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy