Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovní centrum je po opravě havárie potrubí znovu otevřeno

Studénka |

Oprava havárie odpadního potrubí ve Sportovním centru skončila. Objekt, včetně bazénu a sauny, se podařilo zhruba po třech týdnech znovu otevřít.

Práce na likvidaci havárie odpadního potrubí ve Sportovním centru ve Studénce začaly 27. března, kdy musel být objekt, včetně bazénu, sauny, bowlingu a baru, uzavřen. Po zhruba třech týdnech byl bazén 17. dubna zpřístupněn školám, aby mohly absolvovat plaveckou výuku, ve středu 19. dubna odpoledne už byl komplet otevřen celý areál.

Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: “Dnes už s jistotou můžu říct, že otevřeme, od dvou hodin budou pro veřejnost v povozu všechny naše služby, od bowlingu, přes bar, až po saunu a bazén. Momentálně firma finišuje s instalací výčepu a tím by byly veškeré práce spojené s opravou havárie potrubí ukončeny.”
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Práce probíhaly podle harmonogramu, který byl se zhotovitelem sjednán. Je dobře, že nenastaly žádné další komplikace během samotné realizace. Opravoval se samotný odpad, také jsme to současně částečně rozšířili o přívod potrubí a výčepní zařízení na baru, které se také zrenovovalo, takže jsem rád, že se vše podařilo zmáknou tak, abychom mohli od 19. dubna naplno otevřít.”

Místo, kde bylo nutné odpadní potrubí vyměnit, nyní připomíná pás tmavší dlažby.

Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: “Návštěvníci, kteří přijdou do našeho centra, mohou vidět, kudy to potrubí vede, protože už se nepodařilo sehnat původní dlažbu, proto je tam teď viditelný tmavý pás. Samozřejmě rekonstrukce byla prašná, rozhodli jsme se celý bar nově vymalovat. Rozhodli jsme se také, že se vymění dlažba na toaletách, které jsou přístupné z prostoru saun.”

Odbor údržby majetku v počátku prací odhadl cenu opravy na zhruba půl milionu korun. Konečná cena nebyla ještě přesně vyčíslena.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Čekáme na odsouhlasení všech prací mezi příslušným odborem a zhotovitelem, takže v tuto chvíli ještě neznáme úplně přesnou částku, nicméně podle informací, které mám, tak se to výrazně neodchyluje od předpokládané sumy, která byla stanovena na počátku.”

Na porušené potrubí upozornilo na konci zimy to, že se v objektu začaly ucpávat odpady. K propadu trubky došlo pod podlahou v prostoru restaurace, přímo pod barovým pultem.
Nahlásit chybu


K tématu

Začátek školního roku ve škole Františka kardinála Tomáška ve znamení vítání i boje s havárií

5. září 2023 16:08 | Studénka | Petra Dorazilová

Letní prázdniny jsou minulostí, čtvrtý zářijový den znamenal pro všechny školáky návrat do lavic. Slavnostního uvítání se dočkali ve Studénce například i na Základní škole Františka kardinála Tomáška.

Kanalizace pod autobusovou točnou už je položená správně

31. května 2023 10:10 | Studénka | Petra Dorazilová

Špatně vybudovaná kanalizace pod povrchem autobusové točny v Butovicích je opravená. Stavební firma musela místo znovu rozkopat a potrubí správně položit. Město kromě toho řešilo i další nedostatky související s touto zakázkou.

Havárie potrubí, která potrápila základní školu, je zažehnána

3. listopadu 2023 10:20 | Studénka | Petra Dorazilová

Na Základní škole Františka kardinála Tomáška končí oprava havárie potrubí. Ta na zhruba dva měsíce vyřadila z provozu jedny chlapecké toalety. Situace byla o to komplikovanější, že vyvstala na konci srpna, těsně před zahájením školního roku.


Obyvatelé Dolní Lutyně a Věřňovic v referendu rozhodnou, zda má být obec pro nebo proti gigafactory

Veřejná setkání, ale také pochůzky dům od domu. Zatímco odpůrci stavby průmyslového parku, sjednocení ve spolku Zachovejme Poolší, se snaží lidem vysvětlovat, proč proti stavbě bojovat, zástupci státu už s lidmi domlouvají kompenzace.

Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Muzeum plní nové železniční modely, třeba i vagon na slivovici

Vagonářské muzeum návštěvníky láká na novinky, které se v expozicích objevují průběžně. Téměř každý měsíc tu něčím překvapí. V květnu je to například nová kolekce papírových a plastových modelů, nebo model kotlového vagonu na slivovici.

ZUŠka vytvořila v městském parku unikátní uměleckou scénu

Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Výtluky po zimě z městských cest postupně mizí, opravy stojí miliony korun

28. května 2024 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Pracovníci technických služeb začali s pravidelnou jarní opravou městských komunikací. Prioritně likvidují výtluky na nejvíce frekventovaných silnicích, údržba přijde na několik milionů korun.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

27. května 2024 11:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Basketbal hráli nonstop dvanáct hodin

27. května 2024 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Dvacátý ročník basketbalového maratonu proběhl na Mendelově střední škole. Odstartoval v šest hodin večer a vytrvalci hráli nepřetržitě dvanáct hodin.

Sportovní centrum je po opravě havárie potrubí znovu otevřeno
Vydáno 21. dubna 2023 7:50, Studénka, Petra Dorazilová
Oprava havárie odpadního potrubí ve Sportovním centru skončila. Objekt, včetně bazénu a sauny, se podařilo zhruba po třech týdnech znovu otevřít.

Práce na likvidaci havárie odpadního potrubí ve Sportovním centru ve Studénce začaly 27. března, kdy musel být objekt, včetně bazénu, sauny, bowlingu a baru, uzavřen. Po zhruba třech týdnech byl bazén 17. dubna zpřístupněn školám, aby mohly absolvovat plaveckou výuku, ve středu 19. dubna odpoledne už byl komplet otevřen celý areál.

Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: “Dnes už s jistotou můžu říct, že otevřeme, od dvou hodin budou pro veřejnost v povozu všechny naše služby, od bowlingu, přes bar, až po saunu a bazén. Momentálně firma finišuje s instalací výčepu a tím by byly veškeré práce spojené s opravou havárie potrubí ukončeny.”
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Práce probíhaly podle harmonogramu, který byl se zhotovitelem sjednán. Je dobře, že nenastaly žádné další komplikace během samotné realizace. Opravoval se samotný odpad, také jsme to současně částečně rozšířili o přívod potrubí a výčepní zařízení na baru, které se také zrenovovalo, takže jsem rád, že se vše podařilo zmáknou tak, abychom mohli od 19. dubna naplno otevřít.”

Místo, kde bylo nutné odpadní potrubí vyměnit, nyní připomíná pás tmavší dlažby.

Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: “Návštěvníci, kteří přijdou do našeho centra, mohou vidět, kudy to potrubí vede, protože už se nepodařilo sehnat původní dlažbu, proto je tam teď viditelný tmavý pás. Samozřejmě rekonstrukce byla prašná, rozhodli jsme se celý bar nově vymalovat. Rozhodli jsme se také, že se vymění dlažba na toaletách, které jsou přístupné z prostoru saun.”

Odbor údržby majetku v počátku prací odhadl cenu opravy na zhruba půl milionu korun. Konečná cena nebyla ještě přesně vyčíslena.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Čekáme na odsouhlasení všech prací mezi příslušným odborem a zhotovitelem, takže v tuto chvíli ještě neznáme úplně přesnou částku, nicméně podle informací, které mám, tak se to výrazně neodchyluje od předpokládané sumy, která byla stanovena na počátku.”

Na porušené potrubí upozornilo na konci zimy to, že se v objektu začaly ucpávat odpady. K propadu trubky došlo pod podlahou v prostoru restaurace, přímo pod barovým pultem.
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000036817/sportovni-centrum-je-po-oprave-havarie-potrubi-znovu-otevreno