Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna jednou měsíčně otevírá klub pro seniory, procvičit tu mohou hlavu i ruce

  • Studénka,

Jedenkrát měsíčně se ve Studénce otevírá Seniorský klub. Založen byl teprve letos na jaře. Dříve narození se tu scházejí v knihovně na sídlišti. Činnost klubu se řídí především jeho heslem “trénování hlavy i rukou”.

Klub, ve kterém by se mohli pravidelně scházet senioři, byl ve Studénce poprvé otevřen v prostorách knihovny na sídlišti letos v březnu. Na třetím setkání teď v květnu bylo plno.

Dagmar Válková, vedoucí knihovny: “V rámci komunitní knihovny u nás od března začal Seniorský klub. Chtěli jsme vyzkoušet, zda bude zájem o to, aby si lidé přišli procvičit hlavu i ruce, takže pod názvem Seniorského klubu je heslo Procvičíme hlavu i ruce.”

Senioři si mohou na setkáních, které se konají jednou měsíčně, třeba jen tak popovídat a nebýt sami, luštit kvízy, křížovky a testy, hrát deskové hry a zkoušet různé rukodělné činnosti. Květnová schůzka klubu navíc potěšila také malým dárkem v podobě hudebního vystoupení.

Dagmar Válková, vedoucí knihovny: “Dneska, protože byl nedávno Den matek, tak jsme domluvili hudební představení, navštívily nás žákyně a paní učitelky z umělecké školy Musicale ze Studénky a předvedly krátké pásmo. Potom následuje rukodělná činnost, zde přítomné ženy si budou vytvářet kytičky z papíru, buď do vázy nebo jako zápich.”

Simona Štěpaníková, soukromá hudební škola Musicale: “Vybrali jsme sólová čísla kytary a také za pěvecké a flétnové oddělení, takže takové pestré vystoupení. Děti jsou hodně rády, že mohou vystoupit i mimo školu, takže tuto možnost určitě uvítaly.”
návštěvníci Seniorského klubu:
“Jsem unešená, jsem tady poprvé a doufám, že to bude pokračovat a budu to navštěvovat, protože je tady veselo a milo.”
”Já jsem tady od začátku, líbí se mi ty slovní hry a takové to doplňování, to mám ráda, co se týká češtiny.”
Dagmar Válková, vedoucí knihovny: “Zatím máme v plánu setkávání jednou za měsíc, uvidíme, jak se činnost klubu rozjede, pouze v červenci, protože nás čeká revize knihovního fondu, tak Seniorský klub nebude, ale od srpna pojedeme zase nanovo.”

I když bylo v klubu vidět jen samé ženy, funguje samozřejmě i pro muže.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy