Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejmladší město okresu hledá na oslavy 65 let znělku a logo

Studénka |

Studénka hledá logo a znělku pro oslavy 65. výročí vzniku města, které připadají na příští rok. Vítězné návrhy budou provázet veškeré jubilejní akce.

V posledních letech se ve Studénce stalo zvykem, že kulatá a půlkulatá výročí vzniku města provází různé aktivity po celý rok a také nová slavnostní znělka a nové logo. Nejinak tomu bude v příštím roce, kdy město oslaví 65 let. Kořeny tohoto sídla pochopitelně sahají daleko hlouběji do minulosti, toto výročí tak symbolizuje jednu oficiální událost.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Váže se k tomu, kdy tehdejší obec Studénka získala status města, a to díky tomu, že jsou spojené místní části Butovice a Studénka a následně v roce 1975 se k tomu přičlenila i Nová Horka, takže jsme v roce 1959 získali získali status města. V příštím roce bude toto nejmladší město okresu slavit 65 výročí.”

A právě i toto jubileum bude propagovat narozeninové logo a znělka, jejichž tvorba je předmětem veřejné soutěže, kterou radnice v létě vyhlásila.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “My jsme soutěž vyhlásili tak, abychom měli ty jednotlivé návrhy u nás do 21. srpna letošního roku, aby pak v průběhu podzimu mohla komise vybrat toho vítězného uchazeče, který bude finančně ohodnocen.”
Olga Svobodová, vedoucí odboru školství, kultury a komunitního plánování: “Parametry pro znělku nemáme stanovené žádné, měla by být kratšího charakteru, protože bude vysílána třeba v rozhlase jako úvod pro hlášení městského rozhlasu."

    Toto je například úryvek ze znělky pro 60. výročí Studénky. Její délka byla necelých 30 vteřin.

    Olga Svobodová, vedoucí odboru školství, kultury a komunitního plánování: “Znělka z doby před pěti lety, tak připomínala vagonářskou výrobu ve Studénce. Takže i letos hledáme něco, co se váže k historii, co by připomnělo Studénku.”

    V podobném duchu, s vazbou na město nebo událost, která ho symbolizuje, očekává radnice i návrhy na logo.

    Využít svůj výtvarný nebo hudební talent může kdokoliv, podrobné informace, včetně technických parametrů, jsou zveřejněny na webu Studénky.

    Nahlásit chybu


    K tématu

    Zimní stadion vstupuje do nové sezony v lepší kondici

    15. srpna 2025 14:02 | Studénka | Petra Dorazilová

    Zimní stadion zahájí novou sezonu s několika podstatnými vylepšeními. Rekonstruované jsou dvě šatny, na střeše je fotovoltaika a pod ní jsou nainstalována úsporná světla.

    Studénka vylepšila zimní stadion, za jeho provoz ušetří ročně zhruba dva miliony

    14. srpna 2025 10:14 | Studénka | Petra Dorazilová

    Zimní stadion ve Studénce zahájí novou sezonu s několika podstatnými vylepšeními. Rekonstruované jsou dvě šatny, na střeše je fotovoltaika a pod ní jsou nainstalována úsporná světla.

    Studénka uctila oběti tragédie zaviněné pádem mostu

    12. srpna 2025 8:20 | Studénka | Petra Dorazilová

    Uplynulo sedmnáct let od tragédie, kdy ve Studénce narazil mezinárodní rychlík do zříceného mostu. Nehodu nepřežilo osm lidí, téměř stovka osob byla zraněna. Událost tu od roku 2011 připomíná památník.


    Ostravskem po čtyři dny projížděly nablýskané mercedesy, finále bylo pod pecemi

    Dnes 10:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

    Majitelé a příznivci vozů Mercedes-Benz se sjeli do Ostravy na čtyřdenní setkání spojené s vyjížďkami po okolí. Historické i současné vozy mohli lidé vidět například na Landeku, v Těrlicku nebo v Dolní oblasti Vítkovic.

    Motorkář se srazil s osobním autem v centru Havířova, stroj vyletěl ze silnice na chodník

    Dnes 9:45, vydáno včera 17:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

    Podle svědků jel velkou rychlostí centrem Havířova. Do cesty mu ale vjelo odbočující auto a následovala srážka. Motorka vylétla ze silnice, prorazila zábradlí a stroj skončil na chodníku. Motorkář utrpěl velmi vážná zranění a byl letecky přepraven do nemocnice.

    Před promítáním letního kina v Návsí zahrála kapela Blaf

    Dnes 12:00 | Návsí | Libor Běčák

    Stalo se už tradicí, že promítání letního kina v Návsí předchází hudební program. Tentokrát zahrála skupina Blaf.

    V Palkovicích válí s humornými videi, na dožínky jede Petr Kotvald na kombajnu

    Včera 9:16 | Palkovice | Libor Běčák

    Hajný Horyna a malý Pavlík s jointem marihuany, dvojice kosmonautů Elon Kula a Neil Baca na cestě ke kolonizaci Marsu, král a šašek a mnoho dalších postav už při propagaci Palkovic ztvárnili starosta Radim Bača a místostarosta David Kula.

    Senior akademie v Opavě zahájila další běh. Zájem seniorů byl obrovský

    Včera 10:28 | Opava | Yvona Fajtová

    V Obecním domě v Opavě odstartoval další běh Senior akademie. Šedesát účastníků čeká až do konce října celkem třináct setkání plných odborných přednášek i poznávání města. Na závěr převezmou úspěšní absolventi certifikáty o absolvování studia a drobné dárky.

    Havířov řeší parkování v ulicích Haškova a M. Majerové, místní sepsali petici

    7. srpna 2026 11:56 | Havířov | Bára Kelnerová

    Havířov stále bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Radnice ale nemůže dovoli, aby lidé nechávali stát auta v jednosměrných ulicích, kde nezbývá místo pro průjezd IZS. Situace se teď řeší v jednom vnitrobloku, kde se někteří obyvatelé rozhodli sepsat petici.

    Frýdek-Místek pokračuje v instalaci fotovoltaických elektráren

    7. srpna 2026 15:43 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

    Frýdek-Místek se snaží využívat plochy na střechách svých objektů pro výstavbu fotovoltaických elektráren. Tentokrát přišla řada na 11. Základní školu ve Frýdku.

    Horní Suchá uctila památku obětí Životické tragédie u muralu

    7. srpna 2026 10:24 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

    Horní Suchá si připomněla 82. výročí Životické tragédie. Zástupci obce uctili památku šesti místních obětí a zároveň ocenili spolek Životice Sobě za zpřístupnění informací o tragédii prostřednictvím QR kódů u památníků.

    OZO bude mít vlastní elektřinu. V Kunčicích vyrostou 2 kogenerační jednotky

    6. srpna 2026 10:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

    Ostrava udělala další krok k energetické soběstačnosti. Moderní kogenerační jednotky v areálu OZO vyrobí elektřinu i teplo a sníží náklady i emise. Malou elektrárnu postaví Veolia přímo v Kunčicích.

    Zdrogovaný a opilý muž vylezl bez jištění na lezeckou stěnu ve Frýdku-Místku

    7. srpna 2026 15:39 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

    Volnočasový areál Rivka Park ve Frýdku-Místku se otevře pro veřejnost až v polovině srpna, už teď se tam ale sjely všechny složky záchranného systému. Důvodem bylo vniknutí opilého muže pod vlivem drog do areálu. Vyšplhal na lezeckou stěnu a nemohl dolů.

    Akrobaté na náměstí vykouzlili příběh zrození vesmíru

    Kulturní léto nabízí v Novém Jičíně akce různých žánrů a zaměření. Zájmu veřejnosti se například těšilo představení akrobatického uskupení V.O.S.A. Odehrálo se na Masarykově náměstí v kulisách obřích vesmírných objektů.

    Akce byla o důležitosti festovních vazeb v rodinách

    Včera 10:48 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Nezisková organizace Bunkr pořádala v Novém Jičíně Rodina FEST. Připraven byl program plný pohybu, her a především společných zážitků pro děti a dospělé.

    Stavba kašny na náměstí se komplikuje, firma v červnu převzala staveniště, ale nepracuje

    7. srpna 2026 14:43 | Studénka | Petra Dorazilová

    Na náměstí Republiky má stát nová kašna. Ta současná je za hranicí životnosti a nefunguje. Výměna vodního prvku měla začít na konci června, nicméně zhotovitel dosud práce nezahájil.

    Město osvěžují kropení ulic i častější zalévání záhonů

    7. srpna 2026 10:28 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Technické služby se snaží v úmorných vedrech osvěžit lidem klima ve městě. Několikrát denně projíždí ulice nejvíce vyhřátého centra kropicí vůz. Zvýšila se také intenzita zálivky květinových záhonů.

    Studénka čeká na stavbu nové kašny, práce ani po šesti týdnech nezačaly

    7. srpna 2026 7:50 | Studénka | Petra Dorazilová

    Na náměstí Republiky ve Studénce má stát nová kašna. Ta současná je za hranicí životnosti a nefunguje. Výměna vodního prvku měla začít na konci června, nicméně zhotovitel dosud práce nezahájil.

    Na netuctové filmy lze vyrazit do vily nebo ke skautům

    6. srpna 2026 16:42 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Po čtyři pátky na čtyřech různých místech města nabízí novojičínský Filmový klub projekci snímků zaměřených na náročnějšího diváka. Jedno ze setkání se odehrálo v atriu soukromé vily v Janáčkových sadech.

    Nejmladší město okresu hledá na oslavy 65 let znělku a logo
    Vydáno 21. července 2023 15:16, Studénka, Petra Dorazilová
    Studénka hledá logo a znělku pro oslavy 65. výročí vzniku města, které připadají na příští rok. Vítězné návrhy budou provázet veškeré jubilejní akce.

    V posledních letech se ve Studénce stalo zvykem, že kulatá a půlkulatá výročí vzniku města provází různé aktivity po celý rok a také nová slavnostní znělka a nové logo. Nejinak tomu bude v příštím roce, kdy město oslaví 65 let. Kořeny tohoto sídla pochopitelně sahají daleko hlouběji do minulosti, toto výročí tak symbolizuje jednu oficiální událost.

    Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Váže se k tomu, kdy tehdejší obec Studénka získala status města, a to díky tomu, že jsou spojené místní části Butovice a Studénka a následně v roce 1975 se k tomu přičlenila i Nová Horka, takže jsme v roce 1959 získali získali status města. V příštím roce bude toto nejmladší město okresu slavit 65 výročí.”

    A právě i toto jubileum bude propagovat narozeninové logo a znělka, jejichž tvorba je předmětem veřejné soutěže, kterou radnice v létě vyhlásila.

    Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “My jsme soutěž vyhlásili tak, abychom měli ty jednotlivé návrhy u nás do 21. srpna letošního roku, aby pak v průběhu podzimu mohla komise vybrat toho vítězného uchazeče, který bude finančně ohodnocen.”
    Olga Svobodová, vedoucí odboru školství, kultury a komunitního plánování: “Parametry pro znělku nemáme stanovené žádné, měla by být kratšího charakteru, protože bude vysílána třeba v rozhlase jako úvod pro hlášení městského rozhlasu."

      Toto je například úryvek ze znělky pro 60. výročí Studénky. Její délka byla necelých 30 vteřin.

      Olga Svobodová, vedoucí odboru školství, kultury a komunitního plánování: “Znělka z doby před pěti lety, tak připomínala vagonářskou výrobu ve Studénce. Takže i letos hledáme něco, co se váže k historii, co by připomnělo Studénku.”

      V podobném duchu, s vazbou na město nebo událost, která ho symbolizuje, očekává radnice i návrhy na logo.

      Využít svůj výtvarný nebo hudební talent může kdokoliv, podrobné informace, včetně technických parametrů, jsou zveřejněny na webu Studénky.

      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000038228/nejmladsi-mesto-okresu-hleda-na-oslavy-65-let-znelku-a-logo