Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S opravou šaten bude Studénka čekat na verdikt sportovní agentury

  • Studénka,

Studénka připravuje rekonstrukci šaten zimního stadionu. Na financování prací se snaží získat dotaci z Národní sportovní agentury. Aktuálně vybírá i zhotovitele zakázky.

Takto, několik desetiletí beze změny, vypadají šatny zimního stadionu ve Studénce. Využívají je hokejový klub, veřejnost a také reprezentace para hokeje, jejíž moravská část na zdejším ledě trénuje. Největším mínusem je stav sprch a sociálních zařízení.

Ondřej Stanek, vedoucí technického úseku, SAK Studénka: “Rozvody vody a tepla, ty jsou téměř všude v havarijním stavu. Často se stává, že něco praská A když se něco takového stane za plného provozu, tak je problém, musíme vypnout vodu ve všech šatnách a nedá se použít nic, dokud se to neopraví.”

Na rekonstrukci zhruba 14 šaten má město připravenu projektovou dokumentaci, hledá zhotovitele zakázky a jak teď odsouhlasilo mimořádné zastupitelstvo, chce získat státní dotaci od Národní sportovní agentury.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Která v polovině září vypsala dotační titul na infrastrukturu sportovišť, s tím, že možnost podávat žádosti je pouze od 1. do 31. října. Proto, abychom byli maximálně úspěšní, využíváme i toho, že jsme vypsali výběrové řízení na zhotovitele. I toto je bodové hodnocení, které Národní sportovní agentura zohledňuje.”

Cena projektu je zhruba 15 milionů korun, ovšem včetně montované multifunkční podlahy, která by umožňovala používat betonovou plochu stadionu i v období rozpuštění ledu.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail