Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Na led může ve Studénce každý předškolák, brusle, helmu i trenéry má díky projektu zdarma

Studénka |

Projekt “Naučíme naše děti sportovat” si dává za cíl zprostředkovat maximálnímu počtu studéneckých předškoláků sportovní zážitek, konkrétně bruslení. Letos poprvé do něj mohla vstoupit i jedna z místních základních škol.

Dostat děti zdarma na ledovou plochu, zajistit jim brusle, helmu a další pomůcky, a k tomu odborné trenéry tak, aby první krůčky na ledě zvládly bezpečně. To je podstata projektu Naučíme naše děti sportovat, který ve Studénce funguje od roku 2015 a jehož iniciátorem byl místní spolek Rozhýbejme naše děti v čele s Martinem Stachovičem.

  Projekt, který podporuje město Studénka a další partneři, si dává za cíl zprostředkovat tento sportovní zážitek maximálnímu počtu dětí předškolního věku. Určen je tedy studeneckým mateřským školám. Letos poprvé do něj ovšem mohla vstoupit i jedna škola základní, na Butovické totiž premiérově otevřeli takzvaný “nultý” ročník tedy přípravnou třídu pro předškoláky.

  Zuzana Starečková, zástupkyně ředitelky, ZŠ Butovická: “Naši předškoláci tedy začali až tento školní rok, protože jsme předtím předškoláky neměli, a chodí celá přípravná třída. Chodíme každý týden, děti mají 45 minutovou lekci.”
  Filip Jánošík, trenér mládeže HC Studénka: “Na začátek jim dáme branky, aby se na bruslích cítily jistěji, potom používáme mantinely, které se využívají i na hokeji, používáme velké fit balony, kužely, tenisáky, záleží, jakou formu hry zvolíme.”
  předškoláci ZŠ Butovická:
  “Mi se nejvíce líbí, že nám vždycky pomáhají.”
  “Chtěl jsem být tankista, ale to je taky hezké bruslit.”
  “Hokej je moc fajn, už jsem na něho chodila, ale teď to je takové jiné.”
  “Líbí se mi bruslení a nejvíce závody.”
  “Mně se nejvíce líbilo, jak nám pomáhajli a jak jsem bruslila sama.”
  Filip Jánošík, trenér mládeže HC Studénka: “Je to dnes třetí lekce, a už po dvou třech lekcích je vidět, že děti jsou schopné samy stát na těch bruslích, takže je to fajn práce. Samozřejmě, že ten pokrok u dětí je někdy rychlejší než u dospělých.”
  Zuzana Starečková, zástupkyně ředitelky, ZŠ Butovická: “Kromě toho, že se tedy naučí bruslit, tak je to samozřejmě dobré pro všeobecnou sportovní průpravu. Děti si vyzkouší netradiční sport, se kterým by se možná jinde nesetkaly, protože na to nemají prostředky nebo rodiče nemají čas, i to vybavení je poměrně nákladné. Také je to dobré pro nějakou týmovou spolupráci, takže si myslím, že je to velmi dobré pro ty předškoláky.”
  Filip Jánošík, trenér mládeže HC Studénka: “Z pohledu klubu HC Studénka je to pro nás i určitá forma náboru. Neříkám, že z každého ze školky vyroste nějaký hokejista, ale je tam nějaká možnost, že uvidíme třeba nějaký skrytý talent díky tomuto projektu.”

  Každý rok tu tímto pravidelným tréninkem, který trvá zhruba od konce října do března, projde asi stovka dětí.

  Nahlásit chybu


  K tématu

  Na opravu šaten zimního stadionu chce město dotaci sportovní agentury

  13. října 2023 16:07 | Studénka | Petra Dorazilová

  Studénka připravuje rekonstrukci šaten zimního stadionu. Na financování prací se snaží získat dotaci z Národní sportovní agentury. Aktuálně vybírá i zhotovitele zakázky.

  S opravou šaten bude Studénka čekat na verdikt sportovní agentury

  13. října 2023 9:00 | Studénka | Petra Dorazilová

  Studénka připravuje rekonstrukci šaten zimního stadionu. Na financování prací se snaží získat dotaci z Národní sportovní agentury. Aktuálně vybírá i zhotovitele zakázky.

  Ledová plocha ve Studénce patří i krasobruslařům, alespoň na čas

  1. prosince 2023 14:07 | Studénka | Petra Dorazilová

  Krasobruslení není sportem, který by měl ve Studénce svůj oddíl, přesto je už tři měsíce na zdejším ledě možné tento ladný sport vidět. Na tréninky tu zajíždí krasobruslaři z Ostravy, jejich domovský stadion v Porubě se rekonstruuje.


  Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

  Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

  Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

  Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

  Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

  Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

  Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

  Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

  VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

  Včera 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

  Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

  Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

  Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

  Aplikace čistáOVA funguje už šest let. Lidé díky ní mohou upozornit na závady ve městě

  11. dubna 2024 9:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

  Komu není lhostejný veřejný prostor ve kterém žije, může v Ostravě už šestým rokem využívat aplikaci čistáOVA. Díky ní úředníky radnice jednoduchým způsobem upozorní na jakékoliv závady, jako například rozbitý chodník, či nepořádek v ulicích.

  Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

  11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

  Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

  Dobrovolníci se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko

  11. dubna 2024 13:26 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

  V rámci celostátní akce Ukliďme Česko se v sobotu 6. dubna do úklidové akce opět zapojili i dobrovolníci z Albrechtic.

  Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

  V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

  Recepční

  Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

  První závod Novojičínské běžecké ligy, Jarní ovál, trhal rekordy počasím i účastí

  Jarním oválem začal další ročník Novojičínské běžecké ligy. Na jeho start se postavil rekordní počet běžců, zejména v dětských kategoriích.

  Kotvice po revitalizaci zajistí lepší domov chráněným druhům, vstup na naučnou stezku je nyní zakázán

  11. dubna 2024 13:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

  V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Rozsáhlá revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí.

  Do tanečních nechodí, ale kolonu si užili v největším sále v Novém Jičíně

  Žáci novojičínského odborného učiliště a praktická školy, kteří se potýkají s lehčím a středním mentálním postižením, nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

  Výtvarnou rozmanitost Fokusu ukazuje výstava na Staré poště

  V galerii na Staré poště probíhá výstava Střediska volného času Fokus. Výjimečná je tím, že kromě prací dětí na ni představují svá díla také jejich lektorky z výtvarných kroužků.

  Přijímačky na Sjednocení připravili tak, jako by to bylo doopravdy

  11. dubna 2024 12:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

  Na základní škole Sjednocení si mohli deváťáci vyzkoušet, jak to bude za pár dní vypadat během přijímacích zkoušek. Škola jim přijímací řízení nasimulovala nejen připravenými testy, ale i celým organizačním postupem.

  Ve Studénce loni o sto procent narostly krádeže v obchodech

  9. dubna 2024 15:00 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

  Městská policie vypracovala zprávu o bezpečnostní situaci ve Studénce za rok 2023. Ta je víceméně stabilní. Výraznější nárůst zaznamenala pouze v majetkových přestupcích, tedy zhruba na dvojnásobek stoupl počet drobných krádeží.

  Na led může ve Studénce každý předškolák, brusle, helmu i trenéry má díky projektu zdarma
  Vydáno 22. listopadu 2023 10:00, Studénka, Petra Dorazilová
  Projekt “Naučíme naše děti sportovat” si dává za cíl zprostředkovat maximálnímu počtu studéneckých předškoláků sportovní zážitek, konkrétně bruslení. Letos poprvé do něj mohla vstoupit i jedna z místních základních škol.

  Dostat děti zdarma na ledovou plochu, zajistit jim brusle, helmu a další pomůcky, a k tomu odborné trenéry tak, aby první krůčky na ledě zvládly bezpečně. To je podstata projektu Naučíme naše děti sportovat, který ve Studénce funguje od roku 2015 a jehož iniciátorem byl místní spolek Rozhýbejme naše děti v čele s Martinem Stachovičem.

   Projekt, který podporuje město Studénka a další partneři, si dává za cíl zprostředkovat tento sportovní zážitek maximálnímu počtu dětí předškolního věku. Určen je tedy studeneckým mateřským školám. Letos poprvé do něj ovšem mohla vstoupit i jedna škola základní, na Butovické totiž premiérově otevřeli takzvaný “nultý” ročník tedy přípravnou třídu pro předškoláky.

   Zuzana Starečková, zástupkyně ředitelky, ZŠ Butovická: “Naši předškoláci tedy začali až tento školní rok, protože jsme předtím předškoláky neměli, a chodí celá přípravná třída. Chodíme každý týden, děti mají 45 minutovou lekci.”
   Filip Jánošík, trenér mládeže HC Studénka: “Na začátek jim dáme branky, aby se na bruslích cítily jistěji, potom používáme mantinely, které se využívají i na hokeji, používáme velké fit balony, kužely, tenisáky, záleží, jakou formu hry zvolíme.”
   předškoláci ZŠ Butovická:
   “Mi se nejvíce líbí, že nám vždycky pomáhají.”
   “Chtěl jsem být tankista, ale to je taky hezké bruslit.”
   “Hokej je moc fajn, už jsem na něho chodila, ale teď to je takové jiné.”
   “Líbí se mi bruslení a nejvíce závody.”
   “Mně se nejvíce líbilo, jak nám pomáhajli a jak jsem bruslila sama.”
   Filip Jánošík, trenér mládeže HC Studénka: “Je to dnes třetí lekce, a už po dvou třech lekcích je vidět, že děti jsou schopné samy stát na těch bruslích, takže je to fajn práce. Samozřejmě, že ten pokrok u dětí je někdy rychlejší než u dospělých.”
   Zuzana Starečková, zástupkyně ředitelky, ZŠ Butovická: “Kromě toho, že se tedy naučí bruslit, tak je to samozřejmě dobré pro všeobecnou sportovní průpravu. Děti si vyzkouší netradiční sport, se kterým by se možná jinde nesetkaly, protože na to nemají prostředky nebo rodiče nemají čas, i to vybavení je poměrně nákladné. Také je to dobré pro nějakou týmovou spolupráci, takže si myslím, že je to velmi dobré pro ty předškoláky.”
   Filip Jánošík, trenér mládeže HC Studénka: “Z pohledu klubu HC Studénka je to pro nás i určitá forma náboru. Neříkám, že z každého ze školky vyroste nějaký hokejista, ale je tam nějaká možnost, že uvidíme třeba nějaký skrytý talent díky tomuto projektu.”

   Každý rok tu tímto pravidelným tréninkem, který trvá zhruba od konce října do března, projde asi stovka dětí.

   Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000040219/na-led-muze-ve-studence-kazdy-predskolak-brusle-helmu-i-trenery-ma-diky-projektu-zdarma