Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Studénky schválili rozpočet, o investicích rozhodnou v únoru

Studénka |

Zastupitelé ve Studénce schválili rozpočet města na rok 2024. V příjmech město počítá se zhruba stejnou částkou jako letos. O případných investicích bude ještě rozhodovat v únoru příštího roku.

Na poslední schůzi letošního roku 7. prosince schválilo zastupitelstvo Studénky rozpočet na rok 2024. V příjmech bude město hospodařit s částkou 226 milionů korun, to je zhruba stejná suma jako letos. V kolonce výdaje je v tuto chvíli 213 milionů.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Čísla budeme držet podobně jako v roce 2023, jak odhady na příjmové stránce, kde dochází k nějakým úpravám v rámci rozpočtového určení daní a také očekáváme i možná kratší plnění na straně daňových příjmů i díky vládnímu konsolidačnímu balíčku. V rámci výdajové stránky držíme provozní údaje dále na uzdě, tak abychom dokázali plnit všechny záležitosti spojené s provozem. Na údržbu vydáváme kolem 15 milionů korun na ty nejnutnější opravy a zároveň tam mámě rezervu na případné investice, o kterých bychom rozhodoval až v rámci rozpočtových opatření na počátku příštího roku.”
Vladimír Sekanina (ANO), zastupitel Studénky: “Po roční práci na městském úřadě se nám povedlo s rozpočtem se vejít, se stávajícím vedením, jak se říká “do futer”. Podařilo se udělat a schválit ten rozpočet tak, aby nám vyhovoval a abychom měli příležitost dalšího rozvoje. Já myslím, že hlavní investicí a směr, kterým bychom se měli ubírat, je zajištění co největších úspor. Potom se teprve můžeme bavit o nějakých investicích a připravovat investice další.”
Petr Odchodnický (ODS+21 pro Studénku), zastupitel Studénky: “Já trošičku doufám, že se rozpočet změní v rozpočtovém opatření v únoru 2024, protože mi tam chybí položky, hlavně, co se týče Dělnického domu. Myslím si, že to je jediný kulturní stánek, který tady máme, a nemáme na něj příští rok vyčleněny žádné finanční prostředky. Na druhou stranu máme vyčleněno přes 10 milionů korun na zimní stadion, což vnímám jako plus, ale prioritně bych byl radši, kdyby to bylo použito na ten kulturní stánek.”
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Co se týče Dělnického domu, tak letos v červnu jsme rozhodovali o tom, jestli půjdeme do celkové rekonstrukce nebo nepůjdeme, tak jsme se rozhodli, že půjdeme postupnými kroky. S ohledem na to, že pro příští rok připravujeme energetické úspory formou EPC projektu, tak pokud od něj půjdeme, tak je dost možné, se si právě střecha Dělnického domu vyžádá, aby mohla být osazena fotovoltaikou, tak bude potřebovat rekonstrukci. Takže jsme připraveni to operativně zařadit do rozpočtu. Kromě toho plánujeme opravu střechy na bytovém domě 811 a další z větších investic by měla být rekonstrukce osvětlení na zimním stadionu.”

I tuto investici ve svém sportovišti město zvažuje financovat formou energeticky úspornch EPC projektů.

Nahlásit chybu


K tématu

Studénka už ví, s jakou částkou bude v roce 2024 hospodařit

12. prosince 2023 11:10 | Studénka | Petra Dorazilová

Zastupitelé ve Studénce schválili rozpočet města na rok 2024. V příjmech město počítá se zhruba stejnou částkou jako letos. O případných investicích bude ještě rozhodovat v únoru příštího roku.

Město žádá dotace na investice do sportovišť, na rekonstrukci šaten a stavbu haly

25. dubna 2024 11:00 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Studénka podává dvě žádosti o dotaci na Národní sportovní agenturu. Jedna se týká rekonstrukce šaten zimního stadionu, druhá stavby nové multifunkční haly.

Komplexní rekonstrukce Dělnického domu nezačne, důvody jsou ekonomické

4. července 2023 15:26 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka ustupuje od záměru rekonstrukce Dělnického domu v hodnotě zhruba 90 milionů korun. Rozhodli o tom zastupitelé na mimořádné schůzi. Důvody jsou zejména ekonomické.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Další čestné hroby v Novém Jičíně jsou v péči restaurátorů

Začala druhá etapa sanace čestných hrobů na novojičínském hřbitově. Restaurátorská firma obnoví náhrobky rodin, které v minulosti významně zasáhly do rozvoje města. Mnohé z hrobů jsou zdařilými uměleckými díly.

Senioři na přednášce rozplétali záludnosti sociálních sítí

20. května 2024 8:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

20. května 2024 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

19. května 2024 8:03 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

BEZ KOMENTÁŘE: Školní slavnost představila pestrý život nejen na zahradě

18. května 2024 14:31 | Studénka | Jan Plášil | Novojičínský expres

Letošní ročník této jarní akce škola pojmenovala trefně Život v zahradě. Lidé mohli na různých stanovištích poznávat třeba podle listů stromy nebo bylinky. Zahradní slavnost měla i charitativní podtext - konala se na podporu bývalého žáka školy, dnes šestnáctiletého Bena.

Skatepark už má své fandy, teď v květnu byl otevřen i se slávou

18. května 2024 7:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Skatepark u letního stadionu byl stavebně dokončen loni v listopadu, na slavnostní otevření si počkal na příznivé podmínky teď do května. Sportoviště je volně přístupné, součástí je i bikepark.

Zastupitelé Studénky schválili rozpočet, o investicích rozhodnou v únoru
Vydáno 12. prosince 2023 15:00, Studénka, Petra Dorazilová
Zastupitelé ve Studénce schválili rozpočet města na rok 2024. V příjmech město počítá se zhruba stejnou částkou jako letos. O případných investicích bude ještě rozhodovat v únoru příštího roku.

Na poslední schůzi letošního roku 7. prosince schválilo zastupitelstvo Studénky rozpočet na rok 2024. V příjmech bude město hospodařit s částkou 226 milionů korun, to je zhruba stejná suma jako letos. V kolonce výdaje je v tuto chvíli 213 milionů.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Čísla budeme držet podobně jako v roce 2023, jak odhady na příjmové stránce, kde dochází k nějakým úpravám v rámci rozpočtového určení daní a také očekáváme i možná kratší plnění na straně daňových příjmů i díky vládnímu konsolidačnímu balíčku. V rámci výdajové stránky držíme provozní údaje dále na uzdě, tak abychom dokázali plnit všechny záležitosti spojené s provozem. Na údržbu vydáváme kolem 15 milionů korun na ty nejnutnější opravy a zároveň tam mámě rezervu na případné investice, o kterých bychom rozhodoval až v rámci rozpočtových opatření na počátku příštího roku.”
Vladimír Sekanina (ANO), zastupitel Studénky: “Po roční práci na městském úřadě se nám povedlo s rozpočtem se vejít, se stávajícím vedením, jak se říká “do futer”. Podařilo se udělat a schválit ten rozpočet tak, aby nám vyhovoval a abychom měli příležitost dalšího rozvoje. Já myslím, že hlavní investicí a směr, kterým bychom se měli ubírat, je zajištění co největších úspor. Potom se teprve můžeme bavit o nějakých investicích a připravovat investice další.”
Petr Odchodnický (ODS+21 pro Studénku), zastupitel Studénky: “Já trošičku doufám, že se rozpočet změní v rozpočtovém opatření v únoru 2024, protože mi tam chybí položky, hlavně, co se týče Dělnického domu. Myslím si, že to je jediný kulturní stánek, který tady máme, a nemáme na něj příští rok vyčleněny žádné finanční prostředky. Na druhou stranu máme vyčleněno přes 10 milionů korun na zimní stadion, což vnímám jako plus, ale prioritně bych byl radši, kdyby to bylo použito na ten kulturní stánek.”
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Co se týče Dělnického domu, tak letos v červnu jsme rozhodovali o tom, jestli půjdeme do celkové rekonstrukce nebo nepůjdeme, tak jsme se rozhodli, že půjdeme postupnými kroky. S ohledem na to, že pro příští rok připravujeme energetické úspory formou EPC projektu, tak pokud od něj půjdeme, tak je dost možné, se si právě střecha Dělnického domu vyžádá, aby mohla být osazena fotovoltaikou, tak bude potřebovat rekonstrukci. Takže jsme připraveni to operativně zařadit do rozpočtu. Kromě toho plánujeme opravu střechy na bytovém domě 811 a další z větších investic by měla být rekonstrukce osvětlení na zimním stadionu.”

I tuto investici ve svém sportovišti město zvažuje financovat formou energeticky úspornch EPC projektů.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000040555/zastupitele-studenky-schvalili-rozpocet-o-investicich-rozhodnou-v-unoru