Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Ukončili projekt Nanečisto, po prázdninách je čeká škola naostro

Studénka |  | Expres Studénky

Budoucí prvňáčci Základní školy Františka kardinála Tomáška prošli Rytířskou stezku a ukázali, jak jsou na nástup do školy připraveni. Ukončili tak projekt pro předškoláky s názvem Nanečisto, aby po prázdninách už naostro usedli do lavic.

Na školní zahradě a hřišti probíhalo závěrečné setkání s předškoláky Základní školy Františka kardinála Tomáška. Děti tu postupovaly Rytířskou stezkou, aby ukázaly, jak jsou na nástup do školy připravené.

Martina Šimková, učitelka Františka kardinála Tomáška: “Toto je čtvrté setkání projektu Nanečisto, který připravujeme pro předškoláky program zapojení. Každé setkání má nějaký specifický úkon, někdy ukazujeme český jazyk, někdy Hejného matematiku, a toto setkání je vlastně poslední rozlučkové. Děti ukazují své získané dovednosti, učí se básničku, poznávají tvary, hádají tajenku a hledej vetřelce.”
Milan Stiller, ředitel ZŠ Františka kardinála Tomáška: “Ten program, který probíhá dneska, je vyvrcholení našeho projektu Nanečisto. Vidíme v tom obrovské smysl, jednak my jako učitele se setkáváme s rodiči, s žáky a ti předškoláci se sžívají s prostředím školy, vidí, do jakého prostředí půjdou, a takovou nenásilnou formou se už setkávají s kamarády, setkávají se i s nějakými matematickými operacemi, které od září budou praktikovat ve škole, setkávají se s dílnami čtení a samozřejmě jim ukazujeme školu. A dneska je vyvrcholení projektu, kde se rozloučíme a potom se uvidíme až v září.”
  budoucí prvňáci Františka kardinála Tomáška:
  “Těším se do školy.”
  “Těším se, že budeme dělat úkoly.”
  “Dneska se mi tu líbí, že jsme chodili po těch kyblíkách, přes tu dráhu a mám tu kamarády. Do školy se těším nejvíce na úkoly na přestávku.”

  Po absolvování Rytířské stezky se budoucí prvňáci potkali také se svými patrony, aktuálně osmáky, kteří pro ně připravili hry, a od září je budou jejich prvním rokem školy provázet.

  Milan Stiller, ředitel ZŠ Františka kardinála Tomáška: “V naší škole funguje projekt, který se jmenuje Patronát, kdy současní osmáci, příští rok budou deváťáky, a ti usnadňují vstup do školy našim prvňáčkům. Takže je slavnostně vítají, potom během roku spolu plní různé úkoly, setkávají se při různých odpoledních setkáních, ať je to drakiáda nebo Mikuláš nebo maškarní rej, to je vždycky v kompetenci jednotlivých učitelů a třída, jaké aktivity naplánují. V září společný jedou na adaptační pobyt, který trvá od pondělí do pátku. A v červnu se potom ti prvňáčci zase loučí naopak s těmi deváťáky. Ten projekt už je dlouhodobý a taky v tom spatřujeme obrovský smysl.”

  Během posledního setkání v rámci projektu Nanečisto si také rodiče vyslechli potřebné informace k nástupu jejich dětí do základní školy. Tady na Františka kardinála Tomáška tu po prázdninách usedne do lavic 52 prvňáků ve dvou třídách.  Nahlásit chybu


  K tématu

  Poslední rok školky vyměnili za přípravnou třídu na Butovické

  21. září 2023 8:10 | Studénka | Petra Dorazilová

  Letošní školní rok je pro Základní školu Butovická výjimečný díky zcela novému projektu. Premiérově tu byla otevřena přípravná třída pro předškoláky. Takzvaný “nultý ročník” využili například rodiče dětí s odkladem.

  Původně si kreslili jen tak v zámeckém parku, teď už vystavují

  6. října 2023 13:10 | Studénka | Petra Dorazilová

  V knihovně na sídlišti byla zahájena výstava mladých studéneckých výtvarníků. Jsou jimi žáci Základní školy Františka kardinála Tomáška. Jejich kresby zachycují historické objekty města.

  Rodiče usedli zpět do lavic a povečeřeli ve školní jídelně

  27. října 2023 7:20 | Studénka | Petra Dorazilová

  Zpátky do školních lavic se na jedno odpoledne vrátili rodiče žáků Základní školy Františka kardinála Tomáška. Učitelé pro ně připravili ukázkové hodiny výuky, museli například zkoumat půdu a ponořit se do Hejného matematiky.


  V Opavě-Kateřinkách začne výstavba nového parkoviště. Nabídne 40 míst i zeleň

  Včera 15:53 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

  V Opavě přibudou nová parkovací místa. Výstavba parkoviště na zelené ploše bude v nejbližších dnech zahájena na prostranství mezi obchodním centrem Katka a budovou pošty v Kateřinkách.

  Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

  Nový domov v Karviné si při včerejším výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

  Děti se zdravotním postižením si užily letní tábor v Hradci nad Moravicí. Zatančily si i s Markétou Konvičkovou

  Včera 13:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

  Rotary club Opava opět po roce uspořádal týdenní tábor pro hendikepované děti i dospělé. Tentokrát na téma čáry a kouzla. Probíhal v hotelu Belaria Resort v Hradci nad Moravicí a nabídl pestrý program.

  Na pomoc Bulharsku vyrazili hasiči z Hlučína. Budou se starat o hasící vrtulníky

  Na pomoc Bulharsku, které sužuje rozsáhlý lesní požár, vyrazili členové Hasičského záchranného útvaru z Hlučína. Jednotka se bude starat o podporu vrtulníků, které Česká republika také do zasažených oblastí vysílá.

  Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

  Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

  Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

  Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

  Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

  16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

  Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

  Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

  Dnes 6:43, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

  Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

  Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

  Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

  Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

  Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

  Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

  Naučili se nové výtvarné techniky a teď už na Staré poště vystavují

  Městské kulturní středisko pořádá už léta výtvarné kurzy. Jejich absolventi mají nejen možnost naučit se novým výtvarným technikám, zdokonalit se, ale také mají šanci mít svou výstavu. Ta se právě teď v červenci koná na Staré poště.

  Každou středu patří odpolední program dětem. Letos začal Letní festival bublinami

  Také letos se ve Studénce mohou děti i dospělí těšit na programy, které budou doprovázet prázdninový čas. Letní festival nabídne dvacítku akcí. Odstartovala ho bublinová show.

  Festival pod Kaštany v Novém Jičíně spojil legendy i místní písničkáře

  Profesionální kapely, ale také skvělá šance pro amatérské muzikanty. To je Festival pod Kaštany, který se konal v Novém Jičíně. Potěšil příznivce folkové muziky, bluegrassu i country.

  Studénka každý rok více kvete, už i před zámkem

  16. července 2024 16:54 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

  Studénka v posledních letech více kvete. Postupně tu vznikají nové záhony, díky kterým je městská zeleň pestřejší a barevnější. Letos třeba přibyla nová výsadba před zámkem.

  Možnosti parkování v Novém Jičíně rozšíří letos více než třicítka míst

  Nový Jičín se každý rok snaží rozšířit počty parkovacích míst. Letos se jejich kapacita nejvýrazněji zvýší v bytové zástavbě na Vančurově ulici, kde vzniká i úplně nová odstavná plocha pro třináct vozidel.

  Přilba může zachránit život, zdůrazňovali na cyklostezce Koleje policisté a BESIP

  16. července 2024 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

  Novojičínští policejní preventisté a zástupci BESIPU se připojili ke 14. ročníku celorepublikové kampaně “Na kole jen s přilbou”. Na důležitost nošení této ochranné pomůcky upozorňovali dospělé i děti na cyklostezce Koleje.

  Ukončili projekt Nanečisto, po prázdninách je čeká škola naostro
  Vydáno 20. června 2024 16:01, Studénka, Petra Dorazilová
  Budoucí prvňáčci Základní školy Františka kardinála Tomáška prošli Rytířskou stezku a ukázali, jak jsou na nástup do školy připraveni. Ukončili tak projekt pro předškoláky s názvem Nanečisto, aby po prázdninách už naostro usedli do lavic.

  Na školní zahradě a hřišti probíhalo závěrečné setkání s předškoláky Základní školy Františka kardinála Tomáška. Děti tu postupovaly Rytířskou stezkou, aby ukázaly, jak jsou na nástup do školy připravené.

  Martina Šimková, učitelka Františka kardinála Tomáška: “Toto je čtvrté setkání projektu Nanečisto, který připravujeme pro předškoláky program zapojení. Každé setkání má nějaký specifický úkon, někdy ukazujeme český jazyk, někdy Hejného matematiku, a toto setkání je vlastně poslední rozlučkové. Děti ukazují své získané dovednosti, učí se básničku, poznávají tvary, hádají tajenku a hledej vetřelce.”
  Milan Stiller, ředitel ZŠ Františka kardinála Tomáška: “Ten program, který probíhá dneska, je vyvrcholení našeho projektu Nanečisto. Vidíme v tom obrovské smysl, jednak my jako učitele se setkáváme s rodiči, s žáky a ti předškoláci se sžívají s prostředím školy, vidí, do jakého prostředí půjdou, a takovou nenásilnou formou se už setkávají s kamarády, setkávají se i s nějakými matematickými operacemi, které od září budou praktikovat ve škole, setkávají se s dílnami čtení a samozřejmě jim ukazujeme školu. A dneska je vyvrcholení projektu, kde se rozloučíme a potom se uvidíme až v září.”
   budoucí prvňáci Františka kardinála Tomáška:
   “Těším se do školy.”
   “Těším se, že budeme dělat úkoly.”
   “Dneska se mi tu líbí, že jsme chodili po těch kyblíkách, přes tu dráhu a mám tu kamarády. Do školy se těším nejvíce na úkoly na přestávku.”

   Po absolvování Rytířské stezky se budoucí prvňáci potkali také se svými patrony, aktuálně osmáky, kteří pro ně připravili hry, a od září je budou jejich prvním rokem školy provázet.

   Milan Stiller, ředitel ZŠ Františka kardinála Tomáška: “V naší škole funguje projekt, který se jmenuje Patronát, kdy současní osmáci, příští rok budou deváťáky, a ti usnadňují vstup do školy našim prvňáčkům. Takže je slavnostně vítají, potom během roku spolu plní různé úkoly, setkávají se při různých odpoledních setkáních, ať je to drakiáda nebo Mikuláš nebo maškarní rej, to je vždycky v kompetenci jednotlivých učitelů a třída, jaké aktivity naplánují. V září společný jedou na adaptační pobyt, který trvá od pondělí do pátku. A v červnu se potom ti prvňáčci zase loučí naopak s těmi deváťáky. Ten projekt už je dlouhodobý a taky v tom spatřujeme obrovský smysl.”

   Během posledního setkání v rámci projektu Nanečisto si také rodiče vyslechli potřebné informace k nástupu jejich dětí do základní školy. Tady na Františka kardinála Tomáška tu po prázdninách usedne do lavic 52 prvňáků ve dvou třídách.   Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000043648/ukoncili-projekt-nanecisto-po-prazdninach-je-ceka-skola-naostro