Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Hudební týden ve Studénce vyvrcholil oslavou u sportovního centra

Studénka |  | Expres Studénky

Studénka Hudebním týdnem oslavila 65. výročí založení města. Hlavní program se v sobotu odehrál u sportovního centra. Součástí bylo vyhlášení úspěšných občanů a osobnosti města.

Tanec, hudba, pohybové aktivity, atrakce pro menší děti v podobě tvořivých dílen, animačních programů a třeba i prezentace hasičů, spolku žen nebo komunitního plánování. Takto vypadala u sportovního centra scéna vrcholného dne Hudebního týdne, soboty 15. června, který se konal na oslavu 65. výročí založení města Studénka.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Dáváme tu možnost prezentace spolkům, a to od chovatelů, jsou tu hokejisté, fotbalisté, parkouristé, judisté a tak dále. Těch spolků tu bylo mnoho a oni mají možnost prezentovat svou činnost a zároveň mít nábor i pro další děti a mládež, takže tohle velmi podporujeme a chceme, aby to bylo součástí dnů města.”

Výročí vzniku města si Studénka de facto připomíná celý rok, v tomto duchu se pořádal městský ples, vzniklo narozeninové logo a znělka, a konalo se pět koncertů různých hudebních žánrů na různých místech.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “K 65. výročí mimo jiné vznikla výstava historických fotografií, na které se podíleli občané města. Byla vyhlášena výzva, kdy si měli projít své rodinné archivy a zapůjčit nám fotografie k této výstavě. Myslím si, že se povedla, ohlasy má úspěšné, je to putovní výstava, která začínala ve Studénce 1, poté se přesunula na náměstí a poslední štací je zámek Nová Horka."
  Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Hlavní den sobotní začal už v 10 hodin ráno, kdy nám vystoupily místní základní umělecké školy, poté tamburašský soubor Brač. Jelo se na dvou pódiích, nechyběla dětská stage a hlavní pódium, kde vystoupila multižánrová kapela Nedivoč.”

   Pak následoval koncert pražské pop rockové kapely Hodiny, vystoupila legendární Mňága a Žďorp, lidé mohli na velkoplošné obrazovce shlédnout dokument obsahující historické záběry města, a večer pod širým nebem zakončila zpěvačka Kristina. Kdo ještě nechtěl domů, mohl ve sportovním centru pokračovat na after party.

   Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Takže si myslím, že jsme to 65. výročí města pořádně oslavili.”

   Součástí oslav založení města bývá v pětiletých intervalech také vyhlašování úspěšných občanů v kategoriích kultura, školství a sport a výjimečné osobnosti Studénky. Tou se letos stala Magda Hošková. Nominována byla za celoživotní přínos městu v pedagogické činnosti v mateřské škole, a dále 40 let pracuje ve Sboru pro občanské záležitosti města Studénky, z toho 30 let jako jeho předsedkyně.

   Magda Hošková, osobnost města Studénka: “Já jsem stejně stará jako naše město, takže ve stejný rok slavím vždy stejné narozeniny. Studénka je mi velmi blízká, žiju tady od svých šesti let, nastoupila jsem zde do základní školy, následně jsem pak studovala pedagogickou školu v Novém Jičíně a pak jsem celý svůj profesní život věnovala práci s dětmi.”
   Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Jednoznačně vnímáme pozitivně, že máme řadu občanů, kteří pokaždé splňují kritéria toho, že byli úspěšní v tom svém oboru, zároveň prezentovali město, zároveň se věnují i určité činnosti, která pak samozřejmě je oceňována a vnímání úspěšně i ze strany občanů, takže my jsme rádi, že takové úspěšné občany na území města máme.”

   Všechny vyhlášené úspěšné občany v rámci 65. výročí města představíme v reportáži v následujícím Expresu Studénky.

   Nahlásit chybu


   K tématu

   Studénka oslavila výročí založení města a vyhlásila svou osobnost

   17. června 2024 13:30 | Studénka | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

   Studénka Hudebním týdnem oslavila 65. výročí založení města. Hlavní program se v sobotu odehrál u sportovního centra. Součástí bylo vyhlášení úspěšných občanů a osobnosti města.

   Nejlepší policisté převzali ocenění v zámku Nová Horka

   2. února 2024 9:56 | Studénka | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

   Policie ocenila své nejlepší pracovníky z oblasti Novojičínska za rok 2023. Slavností ceremoniál se odehrál v zámku Nová Horka. Jak zde zaznělo, tento okrese je v rámci kraje na prvním místě v objasněnosti trestných činů.

   Nejmladší město okresu hledá na oslavy 65 let znělku a logo

   21. července 2023 15:16 | Studénka | Petra Dorazilová

   Studénka hledá logo a znělku pro oslavy 65. výročí vzniku města, které připadají na příští rok. Vítězné návrhy budou provázet veškeré jubilejní akce.


   Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

   Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

   Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

   16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

   Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

   Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

   Dnes 6:43, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

   Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

   Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

   Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

   Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

   Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

   Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

   Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

   16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

   Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

   Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

   16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

   Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

   Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

   16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

   Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

   Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

   Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

   Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

   15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

   Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

   Naučili se nové výtvarné techniky a teď už na Staré poště vystavují

   Městské kulturní středisko pořádá už léta výtvarné kurzy. Jejich absolventi mají nejen možnost naučit se novým výtvarným technikám, zdokonalit se, ale také mají šanci mít svou výstavu. Ta se právě teď v červenci koná na Staré poště.

   Každou středu patří odpolední program dětem. Letos začal Letní festival bublinami

   Také letos se ve Studénce mohou děti i dospělí těšit na programy, které budou doprovázet prázdninový čas. Letní festival nabídne dvacítku akcí. Odstartovala ho bublinová show.

   Festival pod Kaštany v Novém Jičíně spojil legendy i místní písničkáře

   Profesionální kapely, ale také skvělá šance pro amatérské muzikanty. To je Festival pod Kaštany, který se konal v Novém Jičíně. Potěšil příznivce folkové muziky, bluegrassu i country.

   Studénka každý rok více kvete, už i před zámkem

   16. července 2024 16:54 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

   Studénka v posledních letech více kvete. Postupně tu vznikají nové záhony, díky kterým je městská zeleň pestřejší a barevnější. Letos třeba přibyla nová výsadba před zámkem.

   Možnosti parkování v Novém Jičíně rozšíří letos více než třicítka míst

   Nový Jičín se každý rok snaží rozšířit počty parkovacích míst. Letos se jejich kapacita nejvýrazněji zvýší v bytové zástavbě na Vančurově ulici, kde vzniká i úplně nová odstavná plocha pro třináct vozidel.

   Přilba může zachránit život, zdůrazňovali na cyklostezce Koleje policisté a BESIP

   16. července 2024 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

   Novojičínští policejní preventisté a zástupci BESIPU se připojili ke 14. ročníku celorepublikové kampaně “Na kole jen s přilbou”. Na důležitost nošení této ochranné pomůcky upozorňovali dospělé i děti na cyklostezce Koleje.

   Hudební týden ve Studénce vyvrcholil oslavou u sportovního centra
   Vydáno 21. června 2024 15:45, Studénka, Petra Dorazilová
   Studénka Hudebním týdnem oslavila 65. výročí založení města. Hlavní program se v sobotu odehrál u sportovního centra. Součástí bylo vyhlášení úspěšných občanů a osobnosti města.

   Tanec, hudba, pohybové aktivity, atrakce pro menší děti v podobě tvořivých dílen, animačních programů a třeba i prezentace hasičů, spolku žen nebo komunitního plánování. Takto vypadala u sportovního centra scéna vrcholného dne Hudebního týdne, soboty 15. června, který se konal na oslavu 65. výročí založení města Studénka.

   Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Dáváme tu možnost prezentace spolkům, a to od chovatelů, jsou tu hokejisté, fotbalisté, parkouristé, judisté a tak dále. Těch spolků tu bylo mnoho a oni mají možnost prezentovat svou činnost a zároveň mít nábor i pro další děti a mládež, takže tohle velmi podporujeme a chceme, aby to bylo součástí dnů města.”

   Výročí vzniku města si Studénka de facto připomíná celý rok, v tomto duchu se pořádal městský ples, vzniklo narozeninové logo a znělka, a konalo se pět koncertů různých hudebních žánrů na různých místech.

   Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “K 65. výročí mimo jiné vznikla výstava historických fotografií, na které se podíleli občané města. Byla vyhlášena výzva, kdy si měli projít své rodinné archivy a zapůjčit nám fotografie k této výstavě. Myslím si, že se povedla, ohlasy má úspěšné, je to putovní výstava, která začínala ve Studénce 1, poté se přesunula na náměstí a poslední štací je zámek Nová Horka."
    Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Hlavní den sobotní začal už v 10 hodin ráno, kdy nám vystoupily místní základní umělecké školy, poté tamburašský soubor Brač. Jelo se na dvou pódiích, nechyběla dětská stage a hlavní pódium, kde vystoupila multižánrová kapela Nedivoč.”

     Pak následoval koncert pražské pop rockové kapely Hodiny, vystoupila legendární Mňága a Žďorp, lidé mohli na velkoplošné obrazovce shlédnout dokument obsahující historické záběry města, a večer pod širým nebem zakončila zpěvačka Kristina. Kdo ještě nechtěl domů, mohl ve sportovním centru pokračovat na after party.

     Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Takže si myslím, že jsme to 65. výročí města pořádně oslavili.”

     Součástí oslav založení města bývá v pětiletých intervalech také vyhlašování úspěšných občanů v kategoriích kultura, školství a sport a výjimečné osobnosti Studénky. Tou se letos stala Magda Hošková. Nominována byla za celoživotní přínos městu v pedagogické činnosti v mateřské škole, a dále 40 let pracuje ve Sboru pro občanské záležitosti města Studénky, z toho 30 let jako jeho předsedkyně.

     Magda Hošková, osobnost města Studénka: “Já jsem stejně stará jako naše město, takže ve stejný rok slavím vždy stejné narozeniny. Studénka je mi velmi blízká, žiju tady od svých šesti let, nastoupila jsem zde do základní školy, následně jsem pak studovala pedagogickou školu v Novém Jičíně a pak jsem celý svůj profesní život věnovala práci s dětmi.”
     Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Jednoznačně vnímáme pozitivně, že máme řadu občanů, kteří pokaždé splňují kritéria toho, že byli úspěšní v tom svém oboru, zároveň prezentovali město, zároveň se věnují i určité činnosti, která pak samozřejmě je oceňována a vnímání úspěšně i ze strany občanů, takže my jsme rádi, že takové úspěšné občany na území města máme.”

     Všechny vyhlášené úspěšné občany v rámci 65. výročí města představíme v reportáži v následujícím Expresu Studénky.

     Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000043663/hudebni-tyden-ve-studence-vyvrcholil-oslavou-u-sportovniho-centra