BEZ KOMENTÁŘE: Čarodějný průlet Studénkou
V nezvyklém termínu, ke konci května, prošel městem průvod čarodějů a čarodějek, ktery vyrazil ze zahrady Základní školy Sjednocení. Její spolek rodičů akci pořádal po čtrnácté.
V nezvyklém termínu, ke konci května, prošel městem průvod čarodějů a čarodějek, ktery vyrazil ze zahrady Základní školy Sjednocení. Její spolek rodičů akci pořádal po čtrnácté.
Velkou rychlostí jel obcí na hlavním tahu z Opavy na Krnov. Následně s kamionem nevybral zatáčku a skončil vzpříčený v příkopu. Nehoda v místě zastavila provoz v obou směrech silnice I/57.
Policie ve spolupráci s BESIPem uspořádala v Novém Jičíně další preventivní akci zaměřenou na viditelnost chodců. Policisté v terénu kontrolovali, zda lidé používají reflexní prvky, a zároveň jim vysvětlovali, proč jsou důležité.
Maminka to nestihla do porodnice. Naštěstí pomohli záchranáři. Zdravotničtí záchranáři Moravskoslezského kraje zasahovali v úterý brzy ráno u výjimečné události. V Karviné asistovali při porodu dítěte ještě před příjezdem do nemocnice.
Domov pro seniory v Antošovicích instaloval v prosinci do čtyř pokojů stropní kolejnicový systém, který usnadní práci s klienty s omezenou pohyblivostí. Klienti i zaměstnanci si jej pochvalují a obvod chce pořídit další.
Primátor Karviné Jan Wolf ukončil své členství v SOCDEM. Město chce řídit jako nestranický primátor. Své rozhodnutí oznámil v úterý dopoledne s tím, že do podzimních komunálních voleb půjde jako nestraník pod uskupením nezávislých kandidátů a sociálních demokratů.
Starosta Slezské Ostravy, kde leží hořící heřmanická halda se přidal ke kritice Diama, které má na starosti její likvidaci. Postup státního podniku je prý tragický. I starosta se přiklání k tomu, aby byla přilehlá skládka toxického odpadu vymístěna. Pomoci by prý mohla i nová vláda.
Teprve osmiletá Štěpánka se v lednu stala hrdinkou, když po havárii u Bílova na Novojičínsku navzdory vlastním zraněním dokázala zachovat chladnou hlavu, vylézt z převráceného auta a přivolat pomoc těžce zraněné babičce.
Ostrava pokračuje v boji proti předčasným odchodům dětí ze vzdělávání. Navazuje na úspěšný projekt z minulých let, na jehož konci bylo je minimum žáků, kteří základní školu nedokončili. Pro nový projekt byly vybrány tři školy.
Všiml si pytle ve staré škodovce. Rozbil okno a chtěl ji nastartovat pomoci spojení startovacích kabelů. Plánoval tak využít poznatky ze svého nedokončeného studia oboru automechanik. Pokus o krádež v Karviné ukončila rychlá reakce sousedů a okamžitý zásah policistů. Muži hrozí vězení až na dva roky.
Investice do letního koupaliště, modernizace hřišť, ale i fotbalového areálu Gascontrolu. To jsou jen některé investice, které plánuje Správa sportovních a rekreačních zařízení pro letošní rok.
Budova pro takzvanou dětskou skupinu ve Studénce je hotova. Zbývá ji dovybavit nábytkem a hračkami. Zápis dětí proběhne na konci března.
Návštěvnické centrum doplnilo expozici o další atraktivní novinku - obří deskovou hru. Ta svým příběhem propojuje prezentaci klobouků a generála Laudona.
V galerii na Staré poště je k vidění výstava s názvem “A to je ta krásná zem”. Prezentuje výtvarné a keramické práce dětí z Mateřské školy Sady.
Fulnek má další hrdinku. Ke dvěma studentkám, které v prosinci poskytly první pomoc zraněnému chodci v Šenově u Nového Jičína se v lednu připojila teprve osmiletá žákyně fulnecké základní školy. Po vážné nehodě odvážným činem zachránila svou babičku. Ocenila ji starostka i záchranná služba.
Kryštof Žatečka je 18 letý kluk, jehož koníčkem je veřejná doprava. Dva roky tvořil středoškolskou odbornou práci zaměřenou na takzvaný “vlakobus” z Nového Jičína k vlakům do Hranic. Díky jeho studii Nový Jičín ušetřil peníze.
Hudební večer plný emocí, improvizace a především i vlastní tvorby novojičínského muzikanta se odehrál v jedné z místních kaváren. Za piano usedl Patrik Kačo.
