Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trenér je přesvědčený, že studénecký hokej na finále měl

Studénka |

Hokejisté Studénky, kteří po základní části skončili v čele tabulky krajské ligy, nakonec uzavřeli sezonu před branami finále. Zastavil je Uničov, se kterým svedli pětizápasovou bitvu.

Dlouhodobou část krajské ligy uzavřeli hokejisté Studénky jako lídr tabulky, ovšem prvenství se nepodařilo potvrdit v play off, když je v semifinále zastavil Uničov, kterému na zápasy podlehli 2:3. Sezonu jsme zhodnotili s trenérem mužstva Markem Ivanem.

Marek Ivan, trenér HC Studénka: “Základní část se nám povedla. Dokázali jsme krajskou ligu ovládnout a vyhrát. Když se na to podívám zpětně, nový trenér, nových devět hráčů, takže to chtělo nějaký čas, ať si to sedne. A já jsem sem přišel s tím, že tady bude nějaký systém a řád a chviličku to trvalo, než si to sedlo. A od toho listopadu to začali plnit. A završili jsme to vítězství Krajské ligy v základní části.”

Ve čtvrtfinále pak Studénka udolala Krnov 3:0 na zápasy. Zdánlivě jasná série ovšem přinesla dvě dramatická utkání, která rozhodly až samostatné nájezdy.

Marek Ivan, trenér HC Studénka: “Myslím si, že tam právě začal ten kámen úrazu, proč jsme semifinále nezvládli z Uničovem. Bohužel v těch předešlých letech, jak už jsem zmínil, byla Studénka pětkrát vyřazena ve čtvrtfinále. Ten tým nebo ti hráči naši se nenaučili oddělit základní část od play off. A play off se prostě hraje jinak, je to nová soutěž, začíná se od nuly a nemůžu to hrát na stejné notě. Play off prostě musí být důraznější, musí každý udělat o něco navíc, lehnout do střely, zablokovat, střelci využívat více šance. Základní část je základní část a v play off se musí hrát úplně jinak.”

Semifinále přivedlo Studénce do cesty Uničov. O finalistovi rozhodl pátý zápas. Drama se smutným koncem, které za stavu 6:6 po třech třetinách ukončil opět v samostatných nájezdech vítězně soupeř.

Marek Ivan, trenér HC Studénka: “Ten zlom nastal asi až v tom pátém utkání, kdy po dvaceti minutách vedeme 4:2 a s mým kolegou asistentem jsme je přesně upozornili na to, co přijde, co se bude odehrávat. A to, co jsem všechno řekl, tak se v prvních pěti minutách stalo a a ten zápas soupeř dokázal otočit z dva čtyři, z jejich pohledu, na čtyři pět, kdy jsme se dokázali dvakrát vrátit do zápasu na 5:5, 6:6. Ale kámen úraz byl přesilovky, kdy nám rozhodčí dal nějaké přesilovky, dokonce 5 na 3 nevyužité, pak jsme v prodloužení dostali minutu padesát vteřin před koncem 4 na 3 přesilovku, kde musí do třiceti vteřin být rozhodnuto. No a ti kluci, nebo naši hráči, za to nevzali a bohužel nájezdy už jsou 50 na 50.”
    Marek Ivan, trenér HC Studénka: “Já jsem přesvědčený, že ten tým na to finále měl. Bohužel někteří hráči mi připadali, že jsou svázáni tím, že pět let vždycky vypadli ve čtvrtfinále a nějaká ta deka, tady byla už velká obava, že vůbec neprojdeme čtvrtfinále. Takže i ten tlak na ně byl vytvářen, ale na druhou stranu hokej se hraje proto, že člověk musí vyhrát a musí se posunout dál a pokud ti hráči to nebudou zvládat, ten tlak, tak nebudou hrát ani krajskou ligu. Já otevřeně říkám, že já neuznávám druhé místo, protože vyhrát může jenom jeden a mluví se vždy jenom o vítězi. Takže musím udělat kroky na příští sezonu, což bude asi některé hráče stát místo, ale bohužel takový je život.”

    Marek Ivan se s klubem dohodl na pokračování trenérského angažmá a aktivně pracuje na skladbě týmu pro příští sezonu.

    Marek Ivan, trenér HC Studénka: “Závěrem bych chtěl poděkovat vedení, trenérům a vlastně klubu, no a hlavně fanouškům, že byli fantastičtí. Dvakrát nás podpořili v Uničově, udělali výjezd, a i do Krnova jich přijela velká většina, takže za to jsem rád. A co se týče domácích zápasů, tak to je celá sezona fantastická.”
    Nahlásit chybu


    K tématu

    Nová Horka zahajuje sezonu i s druhým patrem

    10. dubna 2026 15:15 | Studénka | Petra Dorazilová

    Zámek Nová Horka zahájil hlavní turistickou sezonu. Kromě klasického okruhu návštěvníkům ukáže i opravené druhé patro. To je sice zatím prázdné, ale po rekonstrukci konečně dýchá barokní atmosférou.

    Výhru zajistil Studénce hattrick nové posily

    22. října 2025 13:00 | Studénka | Petra Dorazilová

    Hokejisté Studénky v novém ročníku krajské ligy hostili ve třetím kole Orlovou. Před domácím publikem vyhráli 3:1, i díky hattricku čerstvé posily.

    Díky nové aréně hokejisté lépe natrénují přesnou střelbu

    4. září 2025 7:23 | Studénka | Petra Dorazilová

    Mladí hokejisté po letní pauze znovu vyjeli na led a odstartovali přípravu na nadcházející sezonu. Trenéři pro ně připravili program zaměřený nejen na bruslení, ale také na fyzickou kondici a díky nové aréně na přesnou střelbu.


    V Karviné se opařil roční chlapeček, do nemocnice ho přepravil vrtulník

    Dnes 19:00 | Karviná | Jiří Cileček

    Karvinští záchranáři spěchali v pátek v podvečer do části Nové Město. Opařil se tady teprve roční chlapeček. Po ošetření na místě ho bleskově přepravil vrtulník do ostravské fakultní nemocnice.

    Řekám chybí voda. Povodí Odry odpouští z přehrad čtyřnásobek přítoku

    Dnes 10:25 | Celý MS kraj | Anna Břenková

    Horké léto a minimum srážek trápí řeky v Moravskoslezském kraji. Do přehrad teď přitéká jen zlomek běžného množství vody. Přehrady ale systém drží. Povodí Odry z nich vypouští až čtyřnásobek toho, co do nich přitéká. Zachraňují tak život v řekách a zajišťují dostatek pitné vody pro celý kraj.

    Nový Jičín vyčlenil Charitě byty pro sociální bydlení

    Město poskytlo Charitě čtyři byty. Ta je přidělila lidem, kteří si nemohou dovolit běžné tržní nájemné. Současně jim poskytuje odbornou sociální pomoc, která podporuje nájemníky při stabilizaci jejich životní situaci.

    Báňští záchranáři zachraňovali lidi z vodní šachty Jeremenko

    Včera 14:25 | Celý MS kraj | Libor Běčák

    Z hlubiny Vodní jámy Jeremenko v Ostravě-Vítkovicích zachraňovali báňští záchranáři lidi, kteří tam uvízli.

    Oblíbenost sdílených kol v Porubě stále roste. K dispozici je už 74 stanic

    Včera 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

    Porubané si v letních měsících užívají nejen akce, ale také projížďky na sdílených kolech. Svědčí o tom počet výpůjček, kterých každým rokem přes léto přibývá.

    Karviná průběžně odstraňuje nepojízdná vozidla z ulic

    Včera 13:55 | Karviná | Richard Kutěj

    Karviná pokračuje v odstraňování dlouhodobě odstavených a nepojízdných vozidel z městských komunikací. Jen v letošním roce se dosud podařilo uvolnit místa, která zabíralo celkem 36 takových automobilů.

    Krevní transfuze pomohla Petře překonat vážný zdravotní stav. Krevní centrum Ostrava má v létě zvýšenou spotřebu

    Včera 13:26 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

    Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava potřebuje v létě více krve. Větší spotřebu způsobují úrazy, operace i léčba vážně nemocných lidí. Zdravotníci proto prosí dárce všech krevních skupin, aby přišli darovat. Krev totiž zachraňuje životy nejen při úrazech, ale i při vážných nemocech.

    Ostravu ovládlo ME v požárním sportu, čeští hasiči hned první den získali 15 medailí

    Moravskoslezský kraj hostí jednu z nejvýznamnějších akcí požárního sportu v Evropě. Do Ostravy přijela reprezentační družstva z jedenácti zemí. Diváky ohromila především rychlost, s jakou závodníci zdolávali cvičnou věž. Čeští reprezentanti hned první den získali 15 medailí.

    Dlouhodobé sucho komplikuje provoz horských chat v Beskydech

    18. srpna 2026 17:48 | Celý MS kraj | Libor Běčák

    Málo vydatných srážek způsobilo problémy provozovatelům turistických chat. Jejich vodní zdroje vysychají a vodu jim musí dovážet cisterny.

    Stovky hříšníků, 1,3 milionu na pokutách a opilý řidič s falešným řidičákem. Policie sečetla prázdninové kontroly

    Včera 11:50 | Celý MS kraj | Anna Břenková

    Moravskoslezští policisté zkontrolovali během prázdnin přes 2200 vozidel. Odhalili stovky řidičů překračujících rychlost, s telefonem v ruce i opilého řidiče s falešným řidičákem. Na pokutách vybrali přes 1,3 milionu korun.

    Nejlepší guláš byl kančí, u veřejnosti zvítězil hovězí

    Dnes 18:04 | Studénka | Petra Dorazilová

    Ve Studénce se konal 3. ročník Gulášfestu. Do soutěžní kulinářské akce se zapojilo devět kuchařských týmů. Připravovaly guláše v kotlíku z hovězího i krůtího masa a nechyběla ani zvěřina.

    Děti bavilo Kulišťárium se zvířecím hostem

    Dnes 12:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Odpoledne plné her, tvoření a netradičních zážitků pro děti. To bylo Kulišťárium, které se ve Smetanových sadech konalo v rámci Novojičínského kulturního léta. Hlavní atrakcí byla zvířecí kamarádka alpaka.

    Judisté na konci prázdnin oživili bojovou techniku i týmové vazby

    Dnes 12:34 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Novojičínští judisté absolvovali na konci prázdnin týdenní soustředění. Na tatami si oživili techniky bojového umění, ale také vyrazili pobavit se do trampolínové herny nebo lanového parku.

    Minulost Nové Horky reflektuje projekt Tragédie ženy

    Dnes 8:00 | Studénka | Petra Dorazilová

    Na Zámku Nová Horka u Studénky se konalo sympozium uměleckého spolku Tragédie ženy. Na místě vznikla výtvarná díla, kdy součástí tvůrčího procesu byli i samotní návštěvníci.

    Na Butovické finišuje výměna rozvodů odpadů a vody

    Dnes 7:27 | Studénka | Petra Dorazilová

    Stavební aktivity je letos vidět ve všech třech studéneckých základních školách. Například v budově na Butovické ulici probíhá poslední etapa výměny rozvodů kanalizace a vody. Opraveny budou i sprchy v zázemí tělocvičny.

    V souboji chutí ve Studénce uspěli Babička s Láďou a Srdcaři

    Včera 9:50 | Studénka | Petra Dorazilová

    Ve Studénce se konal 3. ročník Gulášfestu. Do soutěžní kulinářské akce se zapojilo devět kuchařských týmů. Základní podmínkou bylo připravit guláše během šesti hodin a uvařit je v kotlíku.

    Trenér je přesvědčený, že studénecký hokej na finále měl
    Vydáno 26. března 2026 18:52, Studénka, Petra Dorazilová
    Hokejisté Studénky, kteří po základní části skončili v čele tabulky krajské ligy, nakonec uzavřeli sezonu před branami finále. Zastavil je Uničov, se kterým svedli pětizápasovou bitvu.

    Dlouhodobou část krajské ligy uzavřeli hokejisté Studénky jako lídr tabulky, ovšem prvenství se nepodařilo potvrdit v play off, když je v semifinále zastavil Uničov, kterému na zápasy podlehli 2:3. Sezonu jsme zhodnotili s trenérem mužstva Markem Ivanem.

    Marek Ivan, trenér HC Studénka: “Základní část se nám povedla. Dokázali jsme krajskou ligu ovládnout a vyhrát. Když se na to podívám zpětně, nový trenér, nových devět hráčů, takže to chtělo nějaký čas, ať si to sedne. A já jsem sem přišel s tím, že tady bude nějaký systém a řád a chviličku to trvalo, než si to sedlo. A od toho listopadu to začali plnit. A završili jsme to vítězství Krajské ligy v základní části.”

    Ve čtvrtfinále pak Studénka udolala Krnov 3:0 na zápasy. Zdánlivě jasná série ovšem přinesla dvě dramatická utkání, která rozhodly až samostatné nájezdy.

    Marek Ivan, trenér HC Studénka: “Myslím si, že tam právě začal ten kámen úrazu, proč jsme semifinále nezvládli z Uničovem. Bohužel v těch předešlých letech, jak už jsem zmínil, byla Studénka pětkrát vyřazena ve čtvrtfinále. Ten tým nebo ti hráči naši se nenaučili oddělit základní část od play off. A play off se prostě hraje jinak, je to nová soutěž, začíná se od nuly a nemůžu to hrát na stejné notě. Play off prostě musí být důraznější, musí každý udělat o něco navíc, lehnout do střely, zablokovat, střelci využívat více šance. Základní část je základní část a v play off se musí hrát úplně jinak.”

    Semifinále přivedlo Studénce do cesty Uničov. O finalistovi rozhodl pátý zápas. Drama se smutným koncem, které za stavu 6:6 po třech třetinách ukončil opět v samostatných nájezdech vítězně soupeř.

    Marek Ivan, trenér HC Studénka: “Ten zlom nastal asi až v tom pátém utkání, kdy po dvaceti minutách vedeme 4:2 a s mým kolegou asistentem jsme je přesně upozornili na to, co přijde, co se bude odehrávat. A to, co jsem všechno řekl, tak se v prvních pěti minutách stalo a a ten zápas soupeř dokázal otočit z dva čtyři, z jejich pohledu, na čtyři pět, kdy jsme se dokázali dvakrát vrátit do zápasu na 5:5, 6:6. Ale kámen úraz byl přesilovky, kdy nám rozhodčí dal nějaké přesilovky, dokonce 5 na 3 nevyužité, pak jsme v prodloužení dostali minutu padesát vteřin před koncem 4 na 3 přesilovku, kde musí do třiceti vteřin být rozhodnuto. No a ti kluci, nebo naši hráči, za to nevzali a bohužel nájezdy už jsou 50 na 50.”
      Marek Ivan, trenér HC Studénka: “Já jsem přesvědčený, že ten tým na to finále měl. Bohužel někteří hráči mi připadali, že jsou svázáni tím, že pět let vždycky vypadli ve čtvrtfinále a nějaká ta deka, tady byla už velká obava, že vůbec neprojdeme čtvrtfinále. Takže i ten tlak na ně byl vytvářen, ale na druhou stranu hokej se hraje proto, že člověk musí vyhrát a musí se posunout dál a pokud ti hráči to nebudou zvládat, ten tlak, tak nebudou hrát ani krajskou ligu. Já otevřeně říkám, že já neuznávám druhé místo, protože vyhrát může jenom jeden a mluví se vždy jenom o vítězi. Takže musím udělat kroky na příští sezonu, což bude asi některé hráče stát místo, ale bohužel takový je život.”

      Marek Ivan se s klubem dohodl na pokračování trenérského angažmá a aktivně pracuje na skladbě týmu pro příští sezonu.

      Marek Ivan, trenér HC Studénka: “Závěrem bych chtěl poděkovat vedení, trenérům a vlastně klubu, no a hlavně fanouškům, že byli fantastičtí. Dvakrát nás podpořili v Uničově, udělali výjezd, a i do Krnova jich přijela velká většina, takže za to jsem rád. A co se týče domácích zápasů, tak to je celá sezona fantastická.”
      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000053802/trener-je-presvedceny-ze-studenecky-hokej-na-finale-mel