Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Ludgeřovice mají novou vyhlášku o nočním klidu

Nová vyhláška reguluje pořádání venkovních akcí po 22. hodině, kdy začíná doba nočního klidu. Výjimky, které mohou tuto dobu překročit, jsou jmenovitě vypsané v nové vyhlášce.

Od dubna začíná platit nová obecní vyhláška o nočním klidu. Podle ní budou moci jen některé kulturní či sportovní akce pořádané venku přetáhnout 22 hodinu. Jedná o tradiční dubnové Pálení čarodějnic, Stavění a kácení máje a následně Letní slavnost, která přichází na řadu v červnu. Tyto akce jsou ve vyhlášce jmenovitě uvedené také s časem svého ukončení.Letní slavnost se může protáhnout až do druhé hodiny ranní. Ostatní pak jen do půlnoci.

"Ve vyhlášce se stanoví také povinnost obce, aby občany v předstihu pěti dnů infomovala o tom, kdy se jaká akce konná, " upřesňuje Jindřich Hudeček, tajemník Obecního úřadu Ludgeřovice.

Pokud by se organizátoři rozhodli na území obce pořádat jakoukoliv další akci, která by zasahovala do nočního klidu, tedy do doby od 22 hodiny do šeti do rána, museli by ji nechat zanést do vyhlášky.

„Muselo by to projít zastupitelstvem. Asi bychom byli v tomto směru velmi přísní. Pokud to nejsou akce, které mají podtext ve smyslu tradic ve vesnci, tak bychom byli velmi striktní. Nedovedu si představit, že bychom tady povolovali nějakou techno párty,“ říká starosta obce Daniel Havlík (ČSSD).

Nová vyhláška se nevztahuje na situace, kdy si pozvete přátele a budete si s nimi chtít posedět třeba venku na zahradě trochu déle.

"Obec ani nikdo jiný nezakazuje občanů, aby pořádali soukromé oslavy či grilovaní na zahradě i po desáté hodině. Ale občané by se měli chovat tak, aby nerušili noční klid. Samozřejmě záleží také na toleranci sousedů, " podotýká Hudeček.

Pokud však únosnost hluku překročí meze, nebo spíš příslušné decibely, může být hříšník na místě potrestaný deseti tisícovou pokutou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy