Komiks školákům v Ludgeřovicích připomenul, jak se bezpečně chovat na sociálních sítích

Žáci 3. až 9. tříd ludgeřovické ZŠ si vyslechli přednášku o tom, jak bezpečně užívat sociální sítě. Tuto akci se podařilo zajistit díky penězům z grantu, které uvolnila Nadace O2.

„Dnešní žáci v prostředí soc. sítí vyrůstají a my je chceme na tomto poli vzdělávat a ukázat jim, co všechno si mohou na sociálních sítích dovolit. A co už je špatně,“ říká ředitel školy Karel Moric.

Na pozadí komiksového příběhu s hlavní hrdinkou Bárou a jejími spolužáky,děti analyzovaly, zda se školáci při používání sociálních sítí chovají správně. Bára přichází do nové školy a díky informacím, které o sobě uvádí na sociálních sítích, se lehce stane terčem posměchu a následně i šikany.

Příběh odhalil, jak je důležité soukromé nastavení účtu, používání bezpečnostních hesel, nebo jak nesmazatelná může být digitální stopa, tedy informace, které o sobě na internetu děti zveřejňují. To všechno z příběhu vyplynulo.

„O tom, co se děti dočetly si povídáme, na co vlastně přišly, co se jim líbilo a jak by reagovaly ony samy v situacích, do kterých by se případně mohly dostat,“ doplnila specialistka na internetovou bezpečnost Kateřina Vokrouhlíková.

Lektorka také poradila, kam se mají školáci obrátit v případě, že na problém na sociálních sítích narazí. Ať už se jedná o šikanu, stalking či sexting.

Přednášky o tom, jak se bezpečně chovat na internetu budou pokračovat ve škole po celý školní rok, na různá témata.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 15.11. 10:47
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 15.11. 10:47
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 15.11. 10:47
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků