„Dnešní žáci v prostředí soc. sítí vyrůstají a my je chceme na tomto poli vzdělávat a ukázat jim, co všechno si mohou na sociálních sítích dovolit. A co už je špatně,“ říká ředitel školy Karel Moric.
Na pozadí komiksového příběhu s hlavní hrdinkou Bárou a jejími spolužáky,děti analyzovaly, zda se školáci při používání sociálních sítí chovají správně. Bára přichází do nové školy a díky informacím, které o sobě uvádí na sociálních sítích, se lehce stane terčem posměchu a následně i šikany.
Příběh odhalil, jak je důležité soukromé nastavení účtu, používání bezpečnostních hesel, nebo jak nesmazatelná může být digitální stopa, tedy informace, které o sobě na internetu děti zveřejňují. To všechno z příběhu vyplynulo.
„O tom, co se děti dočetly si povídáme, na co vlastně přišly, co se jim líbilo a jak by reagovaly ony samy v situacích, do kterých by se případně mohly dostat,“ doplnila specialistka na internetovou bezpečnost Kateřina Vokrouhlíková.
Lektorka také poradila, kam se mají školáci obrátit v případě, že na problém na sociálních sítích narazí. Ať už se jedná o šikanu, stalking či sexting.
Přednášky o tom, jak se bezpečně chovat na internetu budou pokračovat ve škole po celý školní rok, na různá témata.