Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komiks školákům v Ludgeřovicích připomenul, jak se bezpečně chovat na sociálních sítích

Žáci 3. až 9. tříd ludgeřovické ZŠ si vyslechli přednášku o tom, jak bezpečně užívat sociální sítě. Tuto akci se podařilo zajistit díky penězům z grantu, které uvolnila Nadace O2.

„Dnešní žáci v prostředí soc. sítí vyrůstají a my je chceme na tomto poli vzdělávat a ukázat jim, co všechno si mohou na sociálních sítích dovolit. A co už je špatně,“ říká ředitel školy Karel Moric.

Na pozadí komiksového příběhu s hlavní hrdinkou Bárou a jejími spolužáky,děti analyzovaly, zda se školáci při používání sociálních sítí chovají správně. Bára přichází do nové školy a díky informacím, které o sobě uvádí na sociálních sítích, se lehce stane terčem posměchu a následně i šikany.

Příběh odhalil, jak je důležité soukromé nastavení účtu, používání bezpečnostních hesel, nebo jak nesmazatelná může být digitální stopa, tedy informace, které o sobě na internetu děti zveřejňují. To všechno z příběhu vyplynulo.

„O tom, co se děti dočetly si povídáme, na co vlastně přišly, co se jim líbilo a jak by reagovaly ony samy v situacích, do kterých by se případně mohly dostat,“ doplnila specialistka na internetovou bezpečnost Kateřina Vokrouhlíková.

Lektorka také poradila, kam se mají školáci obrátit v případě, že na problém na sociálních sítích narazí. Ať už se jedná o šikanu, stalking či sexting.

Přednášky o tom, jak se bezpečně chovat na internetu budou pokračovat ve škole po celý školní rok, na různá témata.
Jedeme dál! / komponovaný večer

Dnes
Opava, Slezské divadlo, Opava

Matiné / dopoledne se sólisty opery

31.05. 10:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

KT MK elbons s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

PODLAHY A STAVBY KOTZIAN s.r.o. - pracoviště
Opava
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků