City Trail Opava – běh městem i přírodou

  • 18:00,
  • Opava ,

V Opavě startoval krosový závod City Trail. Zaběhat si přišli děti i dospělí. Trasu, která vedla nejprve ulicemi města a pak přírodou, si vyzkoušel také rozehrávač opavského basketbalového klubu Jakub Šiřina.

Běh s kulisou přírody City Trail startoval v Opavě letos podruhé. Zkusily si jej celkem čtyři stovky závodníků. Děti se tužily na tratích ve vzálenostech několik set metrů. Na dospělé čekaly dvě trasy: už z loňska známý 10 km okruh a letos nově i kratší 5 km trať.

„Nevěděli jsme, jaký to bude mít ohlas. Dopředu ale bylo přihlášeno přes sto lidí.“ radoval se organizátor závodu Jan Krejčíř.

 Na start pěti kilometrového závodu se měla postavit také modelka Karolína Mališová. Nakonec se ale na trať nevydala.

„Jsem nemocná, beru antibiotika. Strašně mne to mrzí, protože jsem se celé léto na tento závod těšila.“ povzdechla si.

Pro startovní číslo si přišel také rozehrávač opavského basketbalového klubu Jakub Šiřina, který si troufnul na 10 kilometrů. Do Opavy si doslova odskočil před začátkem Mistrovství Evropy.

„Vloni jsem startoval poprvé a abych řekl pravdu, tak jsem běžel takovou délku poprvé a trochu jsem se s tím pral. Tak věřím, že letos to bude trochu lepší.“ těšil se na závod.

Závodníci se vydali rozmanitou tratí: po úvodním běhu městem se mohli kochat přírodou na březích řeky Opavy a Stříbrného jezera. Speciálně pro tento závod organizátoři upravili některé brody a nebo stavěli mobilní lávky přes řeku.

Na 10 kilometrové trati s přehledem udával téměř po celou dobu tempo Martin Ocásek z Krnova, který také jako první proběhl cílem s časem 36,3 min.

„Závod byl těžký, protože to byly první závody po tříměsíční pauze.“ řekl vítěz.

Z žen si na desítce nejlépe vedla Andrea Krstevová. Poloviční trať zvládl nejrychleji domácí závodník Jan Sýkora. mezi ženami byla nejlepší Martina Malíková.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

Zítra 19:00 - 23.09. 8:49
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 23.09. 8:49
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 23.09. 8:49
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Charita Odry
Opava
od 24 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků