Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezské divadlo zahájilo novou sezónu

  • Opava,

Slezské divadlo uvedlo novou sezónu komedií Modrý z nebe. Kromě této čeká na diváky ještě devět dalších premiér. Během následujícího roku by mělo vzniknout také autorské představení, jehož děj se bude odehrávat přímo v Opavě.

Slezské divadlo otevřelo letošní sezónu hořkosladkou komedií současného amerického dramatika Michaela McKeevera „Modrý z nebe“ o návratu ztraceného syna do rodného domu. Kromě toho se mohou diváci těšit také na originální scénické zpracování Erbenovy Kytice nebo slavnou komedii Oskara Wildeho Jak je důležité míti Filipa. Už nyní pracuje dramatik Tomáš Vůjtek na představení pro Slezské divadlo, které bude uvedeno za rok, u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky. 

„Bude to samozřejmě inscenace o dění v r. 1918 tady v Opavě.“ prozradil Jiří Seydler, šéf činohry Slezského divadla.

Příznivci opery se mohou těšit také na říjnovou premiéru Verdiho Falstaffa, českou premiéru posledního díla skladatele Emmericha Kalmána Arizona Lady nebo tradiční Janáčkovy Příběhy lišky Bystroušky. Šéf opery Lubor Cukr usiluje především o nové pojetí jednotlivých představení.

Chtěli bychom se  vymanit z tradic 80. let a moderněji pojmout scénografii i kostýmy. A vlastně také  způsob sdělování příběhu.

Vedení divadla usiluje v následujícím roce o vybudování alternativní scény, která by mohla přilákat více diváků z řad mladých.

„Já mám dlouholetý pocit, že velká kamenná divadla jsou pro určitou část mladé generace  nepopulární.“ zamyslel se ředitel divadla Ilja Racek.

K tomuto účelu by mohl sloužit dřívější divadelní klub. Peníze na jeho opravu by mohla vyřešit státní dotace, o kterou bude divadlo usilovat v následujícím roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy