Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavská nádraží projdou rekonstrukcí

  • Opava,

Všechna tři opavská nádraží projdou během následujících pěti let rekonstrukcí. Jejich vlastník, Správa železniční dopravní cesty, chce leckdy nevzhledné objekty modernizovat. Protože mnohé budovy jsou nyní poloprázdné, hledá pro ně také další využití.

České dráhy převedly výpravní budovy na Správu železniční dopravní cesty vloni v létě. Nový vlastník připravil pětiletý plán oprav víc jak stovky nádraží v republice. Vešly se do něj všechna tři opavská nádraží. Rekonstruovat se bude budova v Komárově. Drobné úpravy čekají také nádraží Opava – východ. Největší investice pak poputuje do budovy stanice Opava – západ, předběžný odhad je 38 milionů korun.

„Objekt potřebuje celkovou rekonstrukci, a to jak v případě obvodního pláště – fasády, střechy, oken,tak i interiéru. Opraví se také prostor pro cestující i zázemí pro pokladny.“ informovala Kateřina Šubová, mluvčí SŽDC .

Vlaky mezi Opavou a Krnovem přepraví denně odhadem na čtyři tisíce cestujících. Zatímco ti mohou po loňské modernizaci trati kvitovat zrychlení doby jízdy mezi oběma městy, s čekáním na vlak na západním nádraží ale spokojeni nejsou.

“Je to tady spíš skromně zařízení, vnější plášť je trochu ošuntělý.” stěžoval si jeden muž a další žena jej doplnila: “Není tady ani žádný bufet či obchod, kde by se dalo něco koupit.”

Opravy nádražní budovy by měly začít v r. 2019. Protože je tento objekt pro současné využití příliš velký, uvažuje jeho vlastník také nad využitím nepotřebných prostor. Jednou z možností je i policejní služebna.

„Vzhledem k té lokalitě by to mohlo být zajímavé i pro občany, jak z hlediska dostupnosti, tak pro nás z důvodu našich operačních možností, samozřejmě bychom realizaci takového projektu uvítali.“ připustil Petr Častulík, vedoucí ÚO PČR Opava.

Opravená nádraží i vloni položený nový kolejový svršek posunou trať Opava –Krnov k vyššímu komfortu cestování. Obcím na této trati ale chybí ještě elektrifikace.

„Ten přínos nejen pro Opavu, ale také západní část Moravskoslezského kraje spočívá v tom, že dojde k výraznému zkrácení jízdních dob a podpoří se mobilita pracovních sil uvnitř kraje.” vysvětlil Martin Dostál z opavského magistrátu.Zatím se ale v tomto směru nic konkrétního nechystá.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy