Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za staré elektro vstupenka na fotbal

  • Opava,

Fotbaloví fanoušci vzali tentokrát cestu na zápas Opavy s Varnsdorfem kolem červeného kontejneru na třídění elektro odpadu. Nepotřebné telefony, žehličky či kávovary totiž mohli vyměnit za vstupenku na fotbalové utkání.

Opavští fanoušci vyrazili tentokrát na fotbal s dostatečným předstihem. Ti, kteří přinesli staré,nepotřebné elektro spotřebiče, dostali za ně zdarma vstupenku na následující domácí utkání. Hodinu před začátkem zápasu se klikatila před branami stadionu pořádná fronta.

“Přinesl jsem starý, nepoužívaný fén. A když za něj dostanu ještě lístek na fotbal, tak je to jenom fajn.” svěřil se jeden z fanoušků.

Slezský fotbalový klub uvolnil pro uvědomělé třídiče odpadu 100 vstupenek. Tento mladík třeba vyměnil za lístek na fotbal svůj starý hard disk. A díky tomu uvidí zdarma utkání Opavy s Olympií Praha, které se bude hrát poslední říjnový víkend.

Recyklace elektrospotřebičů má 90% výtěžnost. Třídí se na plast, železo, měď, hliník a drahé kovy.

„Veškeré elektro zařízení je ekologicky zlikvidováno. Tady nedaleko, v chráněných dílnách Charity Opava je středisko, kde je možné elektrozařízení recyklovat.“ řekl Zdeněk Kovářík z firmy, která se zabývá ekologickou recyklací.

Tentokrát nešlo jen o výsledek na zeleném pažitu. Fanoušci Opavy soutěžili na dálku v pomyslném derby s fanoušky Karviné v třídění elektro odpadu. Zatímco fotbalisté Opavy remizovali s Varnsdorfem 3:3, opavští fanoušci porazili Karvinou, když vytřídili dvojnásobný počet kusů elektro odpadu, a to 342.

„Žádné priority či výhry v tom nevidím. Jen si řekneme, že naši občané jsou ohleduplnější. Že přijdou a vyhodí elektro kam mají.“ radovala se za Opavany Jana Kolarczyková ze Slezského FC Opava.

Pro velký úspěch organizátoři přemýšlejí, že by akci zopakovali také v příštím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy