Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Taxikář v Opavě vjel pod vlak, ženu z auta museli vyprostit

  • Opava,

Ke kolizi došlo v sobotu 18. listopadu v opavské části Předměstí. Řidič taxislužby pravděpodobně nerespektoval signalizační zařízení a vjel pod osobní vlak. Nikdo ve vlaku nebyl zraněn. 51letou spolucestující ve vozu taxislužby ale museli vyprostit hasiči a byla také chvíli v bezvědomí.

"Dvě jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 18. listopadu 2017 večer u střetu osobního automobilu a vlaku v opavské části Předměstí. Nehoda byla na tísňovou linku ohlášena osm minut před dvaadvacátou hodinou. K zásahu byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Opavě a také jednotka podniku SŽDC z Ostravy. V osobním vozidle zůstala zaklíněna jedna osoba, hasiči ji museli opatrně vyprostit pomocí hydraulických nástrojů. Druhému cestujícímu z osobního automobilu poskytovali do příjezdu zdravotníků předlékařskou pomoc. Nikdo z osmi lidí, kteří v době srážky jeli ve vlaku, nebyl zraněn," uvádí v tiskové zprávě zastupující mluvčí HZS MSK Jakub Kozák.

"Při dopravní nehodě byla těžce zraněna osádka osobního vozu, 61letý řidič a 51letá spolujezdkyně. Z dosud zjištěných skutečností vyplývá, že řidič automobilu zřejmě nerespektoval světelnou signalizaci, vjel na přejezd, přičemž došlo ke střetu s vlakem. Při dopravní nehodě došlo také ke škodě na majetku, cestující ve vlaku zraněni nebyli. K objasnění okolností události zahájili opavští policisté úkony trestního řízení pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti. Policisté provedli ohledání místa nehody, topografickou i fotografickou dokumentaci," napsala k vážné nehodě mluvčí PČR MSK Gabriela Holčáková.

"Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 18. listopadu večer u střetu osobního automobilu s vlakem v Opavě. Prvotní informaci o události přijali operátoři ZZS MSK před dvaadvacátou hodinou. K místu události ihned zamířily dva týmy rychlé zdravotnické pomoci a lékařská posádka rendez-vous. Záchranáři ošetřovali dvě osoby, které ve vozidle cestovaly: Jednapadesátiletá žena zůstala zaklíněná a musela být vyproštěna hasiči. Byla krátce v bezvědomí, se zasahujícími týmy však již byla později v kontaktu. Lékařka ZZS vyslovila podezření na otřes mozku, zjistila rovněž poranění dolní končetiny. Po provedeném ošetření, podání léků, uložení do podtlakové matrace a aplikaci kyslíku, byla pacientka transportována na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě. O deset let starší muž byl v okamžiku příjezdu posádek ZZS již mimo vozidlo, prvotní vyšetření ukázalo poranění dolní končetiny. Stav pacienta byl středně závažný. I on byl předán do péče chirurgického oddělení opavské nemocnice. Záchranáři neošetřovali nikoho z cestujících v osobním vlaku," uvedl k události mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Trať byla zprovozněna necelou půl hodinu po půlnoci.

Foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy