Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Žáci pilovali angličtinu s lektory

  • Opava,

Neobvykolou návštěvu přivítali na Základní škole v Opavě – Vávrovicích: v rámci projetku Edison sem přijeli tři zahraniční studenti, aby pomáhali zdejším žákům rozvíjet jejich školní znalosti angličtiny, a také jim přiblížili země, ze kterých pocházejí. Do výuky se zapojili i nejmladší děti, které zatím v rozhrhu tento jazyk nemají.

V rámici projektu Edison přijíždějí vysokoškoští studetni z nejrůznějších zemí světa do škol, aby se mohli podělit o zvyky a tradice své rodné země. Do vávrovické malotřídky přijala pozvání trojice studentů z Číny, Brazílie a Gruzie. Společným dorozumívacím jazykem se stala angličtina. A to i pro žáky prvních a druhých tříd, kteří zatím tento jazyk v rozvrhu nemají.

„Celý týden budou děti fungovat ve třech skupinách, které jsou napříč ročníky – 1.až 5. třída. Mají tam ty berličky čtvrťáků a páťáků, kteří umí tvořit otázky a trohu se domluvit,"říká Monika Švehelková, učitelka 4. a 5. roč., ZŠ Vávrovice.

Kvůli zahraniční návštěvě měly děti  po celý týden speciálně upravenou výuku: převážně se věnovali angličtině.

"Hodně si povídáme. Teď zrovna mi děti pokládají jednoduché otázky: jaký je můj oblíbený sport, barva, jídlo…. popisuje jedna z lektorů Lorena Bottesi," studentka z Brazílie.

Kromě učení zůstalo ještě dost času na zábavu: Trojice studentů mohla vidět zdejší zvyk masopustního průvodu.Ten připravují děti z mateřské školy a obyvatelé Vávrovic je každoročně netrpělivě vyhlížejí. Veselý zpěv je slyšet široko daleko. Děti za něj dostávají sladkosti a rozdávají vlastnoručně vyrobené dárky.

„Je to dlouholetá tradice našich dětí v matařské škole. Připravíme si masky, dárky a dostatečnou zásobu písniček a vyrážíme," usmívá se učitelka Miroslava Satková.

Kromě toho zažili zahraniční hosté také výlet do nádherně zasněžených Jeseníků, a to v rámci Olympijského dne. Čekal je i turnaj v ping pongu a na závěr pobytu pak rozloučení v podobě karnevalového veselí.

Nahlásit chybu