Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavská brusle: štafetu si předalo 850 účastníků

  • Opava,

Opavská brusle přilákala během jediného dne 850 návštěvníků, kteří přišli kvůli tomu, aby se zapojili do štafety. Děti i dospělí, kteří obkroužili na bruslích stadion, dohromady urazili asi 130 kilometrů. Odměnou jim pak byl volný vstup na veřejné bruslení.

Zapsat se na startovní listinu Opavské brusle mohl kdokoliv, třeba i ten, kdo šel náhodou kolem – brusle si totiž mohl vypůjčit přímo na stadionu. Stačilo je jen nazout a pak už čekat na štafetový kolík v podobě hokejky a s ním objet ledovou plochu.

“Nejde o čas, nejde o výkon. Jde o účast. Aby si každý udělal to kolečko na ledové ploše,” podotknul jednatel HC Slezan Opava a náměstek primátora Opavy Martin Víteček (STAN).

Poté si mohli bruslaři užívat ledu dosytosti. Odměnou jim byla pamětní medaile a k tomu také bonus ve formě volného vstupu na veřejné bruslení. Nárok na něj mělo prvních tisích účastníků akce.

„Dopoledne jsme tady měli 670 dětí, teď zhruba přijde tak 200 – 300 dětí a tu tisícovku pokoříme,“ přál si jeden z organizátorů, trenér HC Slezan Opava Jiří Karlee.

Nakonec přišlo milovníků bruslařského sportu 850. Ale vůbec to nevadilo, protože organizátoři plánují akci příští rok určitě zopakovat a o tisícovku se pokusit znovu. Letošní první ročník byl ve znamení nadcházejících oslav založení opavského hokeje.

“Je to úvodní akce ke 110. výročí opavského hokejového klubu. A další plánovaná akce: obnovujeme Slezský pohár, “ popsal Lubormír Tobolka, jednatel HC Slezan Opava

Výročí připomene také výstava o historii klubu, která se chystá na léto.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy