Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Zlatá vařečka o nejlepší polévku z dýně

  • Opava,

Žáci se zdravotním znevýhodněním soutěžili o nejlepší polévku z dýně. Během hodiny a čtvrt ji museli připravit a servírovat porotě. Ta ochutnala celkem 18 různých variant. Nejvíce ji zaujala ta, kterou připravila Jana Kuchtíková z odborného učiliště a Praktické školy v Lipové – lázních.

Letošní téma soutěže Zlatá vařečka se zaměřilo na polévku z dýně. Do Opavy ji přijeli připravit žáci se zdravotním znevýhodněním z 9 škol nejen z Moravskoslezského, ale také z Olomouckého kraje.

„Dýni jsme vybrali proto, že je to rychlá úprava.Je spousta možností, jak ji upravovat a spoustu ingregiencí k ní můžeme přidat,“ vysvětluje Margit Ihnová, organizátorka akce ze Střední školy technické v Opavě.

Jak se také v zápětí potrvrdilo, jde opravdu o zeleninu, která podněcuje fantazii! Budoucí kuchaři skuečně hýřili nápady. Recepty byly zajímavé: dýňová polévka s batáty a nivou, s čočkou a kokosovým mlékem, s ovesnými vločkami nebo třeba také raw dýňová polévka.

Na přípravu měli soutěžící hodinu a čtvrt. To jimi bohatě stačilo. A tak porotě servírovali polévku ještě dlouho před uplynutím časového limitu. Tříčlenná porota hodnotila práci v kuchyni a pak samozřemě také vzhled a chuť připravené polévky.

"Upřímně mne překvapilo spojení dýňové polévky se zrajícími sýry. Neříkám, že to je špatně, to určitě ne. Ale pro mne je nová a zajímavá,“ prozradila nám předsedkyně poroty Blanka Schreiberová.

Zlatou vařečku nakonec získala Jana Kuchtíková z Odborného učiliště a Praktické školy v Lipové – lázních. Její Pikantní krémová dýňová polévka s celerem a restovanou slaninou zaujala nejvíce.
Action Man / taneční show

27.09. 19:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

MEDIS INTERNATIONAL a.s. Bolatice
Bolatice
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Milan Přadka - pracoviště Opava
Opava
od 200 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků