Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní stadion čeká rekonstrukce

  • Opava,

Chystá se rekonstrukce zimního stadionu v Opavě. Tento sportovní stánek je ve velmi špatném stavu a v podstatě za víc jak 60 let, co je v provozu, se tady nedělaly žádné větší úpravy. Plánovaná rekonstrukce za 100 milionů korun slibuje nejen novou ledovou plochu, ale především vytvoření zázemí pro hráče i diváky.

Bruslení se s Opavou pojí několik století. V r. 1858 tady dokonce vzniklo jedno ze tří největších kluzišť v Evropě. To bylo asi o sto let později zastřešeno a de facto v této podobě známe zimní stadion dodnes. Žádné velké opravy se tady nekonaly a tak není divu, že tento sportovní stánek dosluhuje. V posledních letech tady probíhají pouze udržovací práce.

„Vyměňovali jsme koberce v šatnách, opravovali stěny dále dělali zednické práce, malovali, opravovali skříňky v šatnách,“ popisuje Lubomír Tobolka, jednatel a marketingový manažer HC Slezan Opava.

Nové šatny pro hokejisty HC Slezan Opava, zázemí pro diváky, fungující restaurace – to jsou ambice nového projektu. Opravy by měly probíhat v etapách. Vždy od jara do podzimu tak, aby se co nejméně narušila hokejová sezona. Rekonstrukce se plánuje na čtyři roky.

„Tak, aby ty etapy mohly být prováděny nezávisle na sobě, abychom mohli využít případné dotační tituly, které by mohly být vyhlášeny z ministerstva školství,“ říká Martin Víteček (STAN), náměstek primátora a jednatel HC Slezan Opava.

Nyní se chystá projektová dokumentace, která vychází z několik let staré studie. Rekonstrukce bude stát 100 milionů korun. Začne přestavbou ledové plochy. To bude nejtěžší část, protože bude nutné vyvézt jistě tisíce tun betonu, který se tady postupně vrstvil. Na stejném místě totiž kluziště stojí už 150 let.

„Bohužel, budeme se muset přizpůsobit i tomu, že třeba nestihneme začátek sezóny kvůli některé etapě.Musíme se domluvit s nejbližšími zimními stadiony,“ předpokládá Lubomír Tobolka, jednatel a marketingový manažer HC Slezan Opava.

S připravenou projektovou dokumentací se bude moci veřejnost i městští zastupiltelé seznámit na zasedání,které se chystá 23. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyFuturel.cz s.r.o. - pracoviště
Opava
od 30 000 do 85 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - okres Opava
Opava
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. - pracoviště Opava a okolí
Opava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail