Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Titul vicemistrů pro basketbalisty Opavy!

  • Opava,

Opava si zahrála finále Národní basketbalové ligy. V obou zápasech ale nestačila na několikanásobné mistry z Nymburka, kteří potvrdili roli favorita, a získali tak 15. titul v řadě. Opavský tým se stal vicemistry a od r. 2003 poprvé promluvil do finálových bojů.

Finálovou sérii začali opavští basketbalisté v Nyburce porážkou. Ale následně na domácí palubovce byli rozhodnutí uspět a prodloužit tak sérii o další zápas.Přestože hala byla plná a podpora fanoušků nepřehlédnutelná, zkušeného soupeře z Nymburka to nezaskočilo a hned na začátku si zajistil několika bodové vedení. Manko Opavy bylo v poločase 20 bodů.

„Jedině tak jim, když to lidově řeknu, srazíme hřebínek hned na začátku. Protože hrát tady delší dobu vyrovnaný zápas , mohlo by se v této atmosféře stát cokoliv a nechtěli jsme se vracet na rozhodující zápas do Nymburka,“ řekl kapitán hostů Pavel Pumprla.

A na domácí to platilo. Nymburký tým složený velkou mírou z reprezentantů a zahraničních hráčů zcela ovládl palubovku i skóre. Konečných 73:114 a druhé vítězství v sérii dovedlo Nymburk k 15. titulu v řadě. Opava zůstala stříbrná.

„Hráli jsme proti zkušenému mančaftu, který ty zápasy zvládá perfektně. Pro nás to byla novinka hrát finále. Ale tím bych nechtěl snižovat sezonu, která byla fantastická,“ podotkl kapitán opavských Jakub Šiřina.

Nepomohla ani podpora fanoušků, kteří vytvořili v hale fantastickou atmosféru a byli slyšet až do konce zápasu. Hlediště bylo zalito klubovou žlutou a na závěr utkání se domácí tým dočkal několikaminutového děkovného potlesku ve stoje.

„Je to pro nás velké překvapení, super. Ale trochu ta pachuť, že dnes jsme nebyli soupeři, tam je. Nymburk nás sfoukl jako svíčku. Byl 45 minut jinde a možná trochu na nás dolehlo to žluté peklo a neuvařil se v něm Nymburk ale my,“ shrnul zápas zklamaný trenér BK Opava Petr Czudek.

Ten se stal nejlepším trenérem sezóny a v té příští ho čeká se stříbrným týmem Liga mistrů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy