Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti umělecké školy maturovali v galerii

  • Opava,

Na neobvyklém místě, v galerii, probíhala maturitní zkouška studentů 4. ročníku opavské Střední školy umělecké a průmyslové. Právě tady jsou totiž výsledky jejich praktické maturity vystavené a podrobené nejen kritice zkušební komise, ale také návštěvníků.

25 maturantů Střední školy průmyslové a umělecké se sešlo k maturitní zkoušce v Galerii Breda. Představili zde své výrobky, kterými absolvovali praktickou část zkoušky. Během měsíce pracovali na zadání, které si sami vybrali. Zkušební komisi pak představili výsledky svého snažení v 15 minutách.

„Zajímám se o včely. Takže jsem to pojala ta, že dělám vizualizaci na svoji vlastní kosmetiku,“ řekla nám jedna ze studentek oboru grafický design.

Mnoho studentů pracovalo na zadání, které si vybrali podle svých zájmů. Některé projekty už jsou realizovány, např. výmalba na dětském oddělení ve Slezské nemocnici. Budoucí designéři také vyráběli hračky, loutky, kabelky nebo navrhovali interiéry. Více než dříve používali ve své tvorbě moderní technologie.

3D tisk, který se dříve málo užíval dnes máme použitý u dvou prací. Finální tisky výrobků 1:1 jsou v podstatě funkční,“ přiblížil zástupce ředitele SŠPU Opava Lubomír Anlauf.

Maturanti museli zkušební komisi předložit složku s návrhy a následně svůj projekt obhájit. Kromě zkoušejících pozorně poslouchali také návštěvníci galerie.

„Říct něco smysluplného před lidmi, není jednoduché. A tak je i to pro studenty tou maturitní zkouškou,“ vyjádřila se předsedkyně maturitní komise Jana Bilová.

Díla studentů 4. ročníku Střední školy umělecké a průmyslové v Opavě zůstanou v Galerii Breda až do 27. června. A jistě stojí za to si nápady mladé designerské generace prohlédnout.
PODLAHY A STAVBY KOTZIAN s.r.o. - pracoviště
Opava
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Milan Přadka - pracoviště Opava
Opava
od 200 Kč/hod.

Detail

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků