Reklama

Studenti umělecké školy maturovali v galerii

  • 15. června 2018,
  • 17:37,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Na neobvyklém místě, v galerii, probíhala maturitní zkouška studentů 4. ročníku opavské Střední školy umělecké a průmyslové. Právě tady jsou totiž výsledky jejich praktické maturity vystavené a podrobené nejen kritice zkušební komise, ale také návštěvníků.

Reklama

25 maturantů Střední školy průmyslové a umělecké se sešlo k maturitní zkoušce v Galerii Breda. Představili zde své výrobky, kterými absolvovali praktickou část zkoušky. Během měsíce pracovali na zadání, které si sami vybrali. Zkušební komisi pak představili výsledky svého snažení v 15 minutách.

„Zajímám se o včely. Takže jsem to pojala ta, že dělám vizualizaci na svoji vlastní kosmetiku,“ řekla nám jedna ze studentek oboru grafický design.

Mnoho studentů pracovalo na zadání, které si vybrali podle svých zájmů. Některé projekty už jsou realizovány, např. výmalba na dětském oddělení ve Slezské nemocnici. Budoucí designéři také vyráběli hračky, loutky, kabelky nebo navrhovali interiéry. Více než dříve používali ve své tvorbě moderní technologie.

3D tisk, který se dříve málo užíval dnes máme použitý u dvou prací. Finální tisky výrobků 1:1 jsou v podstatě funkční,“ přiblížil zástupce ředitele SŠPU Opava Lubomír Anlauf.

Maturanti museli zkušební komisi předložit složku s návrhy a následně svůj projekt obhájit. Kromě zkoušejících pozorně poslouchali také návštěvníci galerie.

„Říct něco smysluplného před lidmi, není jednoduché. A tak je i to pro studenty tou maturitní zkouškou,“ vyjádřila se předsedkyně maturitní komise Jana Bilová.

Díla studentů 4. ročníku Střední školy umělecké a průmyslové v Opavě zůstanou v Galerii Breda až do 27. června. A jistě stojí za to si nápady mladé designerské generace prohlédnout.
Čarostřelec / opera

Zítra 19:00 - 15.06. 23:01
Opava, Slezské divadlo Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 15.06. 23:01
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 15.06. 23:01
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

HAGEMANN a.s.
Opava
od 100 Kč do 150 Kč

Detail

HAGEMANN a.s.
Opava
od 100 Kč do 150 Kč

Detail

Vilibald Pustelník
Opava
od 80 Kč do 85 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu