Reklama

Studenti se poměřovali v jízdě zručnosti traktorem

  • 19. června 2018,
  • 14:07,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Studenti středních zemědělských škol z Moravskoslezského a Olomouckého kraje soutěžili v Opavě v jízdě zručnosti traktorem s přívěsem. Na trati museli zdolat co nejpřesněji a nejrychleji 8 překážek. Nejlépe se to podařilo domácímu Danieli Martínkovi, který ještě se dvěma dalšími závodníky postoupil do republikového kola.

Reklama

Osm soutěžicích se před začátkem závodu sešlo na trati. Spolu s organizátory si ji mohli projít a podrobně si prohlédnout záludné překážky v podobě slalomu, průjezdu zúženým prostorem či správného přistavení i zaparkování traktoru. Studenti zemědělských škol se tento kolos naučili řídit v rámci výuky. Teď si mohli poměřit své dovednosti.

„Jízdu zručnosti pořádáme v rámci projektu Zemědělství žije! Cílem tohoto projektu je zpopularizovat zemědělství. Chceme vysvětlit veřejnosti, že je to moderní obor, možná modernější než leckteré jiné, vysvětlil manažer projektu Vladimír Pícha.

Závod začínal nástupem řidiče do kabiny traktoru s přívěsem. Soutěžící si museli dát pozor, aby dodrželi pravidla bezpečnosti práce.

„Nejtěžší překážkou je nejpíš přesnost, kdy je úkolem zhodit žlutou tyčku, červená musí zůstat stát. A druhá nejsložitěší je zacouvat do garáže.

Rychlost nebyla v tomto případě zásadní. Mnohem více se museli závodníci soustředit na přesnost. Každá chyba znamenala trestné body navíc, které se pak na celkovém čase odrazily. Dodržování pravidel hlídalo na trati 11 komisařů.

„Moc se mi to nepovedlo, nejsem vůbec spokojený. Byl jsem zbytečně nervózní,” postěžoval si v cíli Daniel Martínek z opavské zemědělské školy.

Přesto ale jeho výkon na soupeře bohatě stačil a jízdu zručnosti vyhrál s minimální penalizací. Druhý skončil Jakub Marek z Bruntálu a třetí novojičínský Martin Kristek. Všichni tři postupují do cerepublikového kola.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 25.06. 11:51
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 25.06. 11:51
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Opava
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Radek Pokora
Opava
od 25 000 Kč do 45 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu