Studenti se poměřovali v jízdě zručnosti traktorem

  • 14:07,
  • Opava ,

Studenti středních zemědělských škol z Moravskoslezského a Olomouckého kraje soutěžili v Opavě v jízdě zručnosti traktorem s přívěsem. Na trati museli zdolat co nejpřesněji a nejrychleji 8 překážek. Nejlépe se to podařilo domácímu Danieli Martínkovi, který ještě se dvěma dalšími závodníky postoupil do republikového kola.

Osm soutěžicích se před začátkem závodu sešlo na trati. Spolu s organizátory si ji mohli projít a podrobně si prohlédnout záludné překážky v podobě slalomu, průjezdu zúženým prostorem či správného přistavení i zaparkování traktoru. Studenti zemědělských škol se tento kolos naučili řídit v rámci výuky. Teď si mohli poměřit své dovednosti.

„Jízdu zručnosti pořádáme v rámci projektu Zemědělství žije! Cílem tohoto projektu je zpopularizovat zemědělství. Chceme vysvětlit veřejnosti, že je to moderní obor, možná modernější než leckteré jiné, vysvětlil manažer projektu Vladimír Pícha.

Závod začínal nástupem řidiče do kabiny traktoru s přívěsem. Soutěžící si museli dát pozor, aby dodrželi pravidla bezpečnosti práce.

„Nejtěžší překážkou je nejpíš přesnost, kdy je úkolem zhodit žlutou tyčku, červená musí zůstat stát. A druhá nejsložitěší je zacouvat do garáže.

Rychlost nebyla v tomto případě zásadní. Mnohem více se museli závodníci soustředit na přesnost. Každá chyba znamenala trestné body navíc, které se pak na celkovém čase odrazily. Dodržování pravidel hlídalo na trati 11 komisařů.

„Moc se mi to nepovedlo, nejsem vůbec spokojený. Byl jsem zbytečně nervózní,” postěžoval si v cíli Daniel Martínek z opavské zemědělské školy.

Přesto ale jeho výkon na soupeře bohatě stačil a jízdu zručnosti vyhrál s minimální penalizací. Druhý skončil Jakub Marek z Bruntálu a třetí novojičínský Martin Kristek. Všichni tři postupují do cerepublikového kola.
Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

Zítra 18:00 - 20.09. 20:16
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 20.09. 20:16
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 20.09. 20:16
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

CZECHKONŠTRUKTER, s.r.o. - organizační složka
Opava
od 16 280 Kč

Detail

BRANO a.s.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

CZECHKONŠTRUKTER, s.r.o. - organizační složka
Opava
od 14 740 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků