Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Ludgeřovice se přidala k Olympijskému běhu

  • Opava,

Žáci ludgeřovické základní školy se přidali k deseti tisícům závodníků, kteří se v Česku zapojili do Olympijského běhu. Ten se pořádá na počest založení Mezinárodního olympijského výboru v r. 1894.

Olympijský běh znají ludgeřovičští školáci už z loňského roku. Tehdy se na start postavila stovka závodníků. Letos to už byl dvojnásobek.

„Motivace je určitě to, že si mohou zaběhat, že dostanou nějakou sladkou odměnu a že mohou změřit síly se svými vrstevníky a dokázat, že jsou nejlepší,“ usmívá se ředitel školy Karel Moric.

Trať byla vytýčena na běžeckém oválu za školou. Závodníci startovali ve čtyřech kategoriích podle věku. Kdo zrovna neběžel, povzbuzoval kamarády.

„Pro nižší stupeň jsme zvolili trasu 355 a pro vyšší stupeň 660 metrů. Vzdálenosti se zdají být zvláštní, ale Olympijský běh se běhá v rozmezí 500 – 1000 metrů. A vzhledem k našim podmínkám jsme zvolili tyto vzdálenosti,“ popisuje závod učitel tělocviku a organizátor Jan Schreier.

Nejvíce nadšení pro běh prokázali mladší žáci, kterých byla většina. Vítězové závodu si pak v závěru finiše mohli vychutnat proběhnutí cílovou páskou.

 „Hodně holek mne sice předběhlo,ale jinak to bylo moc fajn," řekla nám jedna z mladších dívek a potvrdila myšlenku zakladatele olympijského výboru Pierra de Coubertina "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se."

Na každého účastníka čekala medaile a sladká odměna. Bez ohledu na to, jak rychle trať zvládnul. S organizací závodu škole pomáhal ludgeřovický běžecký klub.

„Dospělí lidé většinou běhají a ty děti, moc se tomu nevěnují a tak bychom byli rádi, kdyby se k nám připojili a zkusili to s námi,“ vyzval malé závodníky Martin Popek z  BK Ludgeřovice.

V každé kategorii byli oceněni tři nejlepší závodníci, kteří dostali pohár, pro další medailisty byly připraveny také diplomy a spousta dárků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy