Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Děti z dětských domovů se utkaly ve florbale

  • Opava,

Děti z dětských domovů se sjely do Opavy na florbalový turnaj. Jeho první ročník uspořádali pracovníci z oddělení sociálně – právní ochrany dětí opavského magistrátu.

Na palubovce se utkalo vzájemně všech pět týmů dětských domovů z Opavy, Melče, Velkých Heraltic, Nového Jičína i Radkova - Dubové. O prvensví usilovli dívčí, chlapecká a takéi smíšená družstva. Teď můžete sledovat zápas dívek z Melče, které bojovaly s chlapci z Nového Jičína statečně, a nic jim nedaly zadarmo. I když na vítěžství to nestačilo.

Turnaj připravili pracovníci sociálně – právní ochrany dětí opavského magistrátu letos poprvé.

„Jednak jsme chtěli ty děti osobně poznat, protože je jezdíme navštěvovat do domovů. A potom jsme chtěli rozvíjet aktivitu dětí,aby se vzájemně poznaly děti z dětských domovů a aby ukázali toho sportovního ducha, co v nich je,“ říká organizátorka turnaje Iva Paletová, ved. odb. sociálních věcí  Magistrátu Opava.

Jednotlivé týmy byly poskládány z amatérů a spíš než o výkony, šlo o zábavu. Ovšem i mezi florbalovými nadšenci se objevilo pár talentů.

„Ta úroveň je poplatná tomu, jaká je to soutěž. Je to takový legrační turnaj, aby si děcka zahrály. Ale byli tady hráči, kteří byli dobří a já bych je rád viděl v našem týmu,“  hodnotil Přemysl Novák, rozhodčí a florbalový trenér

Vítězství si nakonec vybojoval tým z dětského domova Radkov – Dubová

„Mám úžasný pocit, nečekal jsem, že to dotáhneme na první místo! radoval se Filip z vítězného družstva.

Oceněni byli nejen vítězové. Diplomy a dárky si nakonec odnesli všichni účastníci turnaje.

Nahlásit chybu