Reklama

Děti se učily na táboře jezdit na koni

  • 15. srpna 2018,
  • 15:58,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Nejen jezdit na koni, ale také se o něj starat se naučily děti během týdenního tábora na ranči Na Pomezí v Opavě - Kylešovicích. Přestože na začáku mnohé z nich s těmito majestátními zvířaty neměly zkušenosti, na konci zvládly i závod přes překážky.

Reklama


Každý den začínaly děti v jezdecké hale na opavském Ranči Na Pomezí. Tady na ně čekaly čtyři zkušení koně, kteří na svých hřbetech nesli už nespočet amatérských  jezdců. Šestnáct dětí se učilo práci s koněm pěkně od začátku. Mnozí seděli v sedle poprvé v životě.

"Neuměli vůbec nic nebo měli poměrně málo zkušeností měli s koňmi. Začínali jsme tím, že se naučili rozcházet, zastavovat koně a postupně ho zatáčet,“ popisuje první táborové dny cvičitelka  Markéta Steyerová.

Když měli tréninku dost děti i koně, přešli k povinnostem. Malí jezdci odvedli zvířata do stáje, tam je odstrojili a vyhřebelcovali. Kromě jízdy si děti oblíbily i krmení zvířat. Na laskominu v podobě jablíčka či mrkve koně už netrpělivě čekaly. Tento rituál nemohl po dvouhodinovém tréniku nikdy chybět.Těžko říci, kdo se na něj více těšil. Jestli malí táborníci nebo koně… 

Kromě toho zůstalo dětem dost času také na hry i tvoření. Program pro ně připravovali pedagovové ze střediska volného času.

"Děti se nestarají jen o koně. Přiravujeme  pro ně nejrůznější hry a aktivity, aby měly pestrý program," říká  jeden z ních - Jiří Sedláček.

Na závěr tábora si děti mohly vyzkoušet, co všechno se naučily. Cvičitelky si pro ně připravily překážkovou trať, kterou malí jezdcí museli správně projet. Nechyběly samozřejmě ani medaile a sladká odměna.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 25.06. 12:30
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 25.06. 12:30
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Opava
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Radek Pokora
Opava
od 25 000 Kč do 45 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu