Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letošní návštěvnost koupaliště: víc jak 40 000 lidí

  • Opava,

Rekordní zřejmě bude letošní návštěvnost koupaliště. Vysoké letní teploty sem přilákaly od poloviny června víc jak 40 000 lidí, kteří tady hledali zchlazení především během prázdninových tropických teplot, které letos trvaly nepřetržitě několik týdnů.


Výjimečně teplé léto plní plovárnu v Městských sadech lidmi více než dříve. První nadšenci sem vkročili už v polovině června. V době prázdninových tropických dnů, kterých bylo přes 40, k vodě zamířil snad každý.

"I přes chladný začátek prázdnin, kdy do půlky července jsme měli návštěvnost, kterou dnes máme za tři dny, lze zatím tuto sezonu hodnotit dobře," říká   Petr Mikeska z Technických služeb Opava, které koupaliště provozují.

Od poloviny června do posledních srpnových dnů napočítali provozovatelé 44 718 platících návštěvníků. To je o 40% více, než vloni.

Díky napojení koupaliště na městský náhon nemuseli během suchého léta provozovatelé řešit problémy s vodou. Na vodovodní řad byly napojeny pouze sprchy. 

 „Podle hygienických předpisů a norem musíme dělat pravidelnou obměnu vody. Tzn. každý den se odpouští část vody a dopouští se novou vodou. Velký bazén má obsah 3 500 kubíků vody. Ta se každý den čistí,pere, odpouští a dopouští nová voda,“ vysvětluje  Martina Girášek, náměstek ředitele TS Opava.

Návštěvníci mohou na koupališti strávit celý den: kromě vodních radovánek si mohou zahrát i minigolf nebo třeba plážový volejbal. K dispozici je také improvizovaná knihovna. A samozřejmě také dostatek stánků k občerstvením.

„Když je hodně lidí, tak se vytočí i 3 bečky desítek. Taky kofola jede hodně hlavně pro děti, “ usmívá se brigádnice v  bufetu.

Průměrně na koupaliště zamířilo každý den víc jak 700 návštěvníků. Přes turnikety ale jednou prošlo i 2 700 lidí.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy