Reklama

Rekonstrukce Kina Mír skončí v září

  • 6. září 2018,
  • 14:42,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Legendární opavské Kino Mír se mění k nepoznání. Přestavba sice zcela pozmění interiér, ale některé prvky odkazující na 60. léta minulého století, kdy bylo kino postaveno, tady zůstanou. Třeba v podobě křesel nebo osvětlení. Opravy víc jak půl století staré budovy budou hotové na konci září.

Reklama

Stylový interiér i nostalgie lákají do Kina Mír milovníky filmů.A to už od roku 1965. A protože od té doby tento kulturní stánek fungoval bez větších oprav, bylo na čase jej dát trochu do pořádku. Poslední film si v původním opavském kině Mír si mohli vychutnat diváci na konci dubna. Pak sem nastoupili dělníci.
„Teď se nacházíme v prostoru původního foyer a zároveň nového foyer, které se 2x zvětšilo. Původní šatny se využily jako prostor k posezení,“ popisuje proměnu vstupního prostoru architektka Zuzana Stanjurová Mateiciucová.

Tento prostor zaplní repasovaná křesla z minulého století, která věnovali v rámci sbírky dárci.Zůstane tady stejně jako dříve také dřevěné obložení a původní osvětlení. Autorka projektu se rozhodla ponechat v promítacím sále hvězdnou oblohu složenou ze tří stovek hvězd a mléčné dráhy. „Je tam už namontována audiovizuální technika- reproduktory a v promítací kabině jsou promítačky. A kolem 10. září by se měly montovat sedačky," informuje stavbyvedoucí Roman Válek.

Dělníky nejvíce potrápila osmi set kilogramová stěna ze skla a betonu, která zakrývá stup na toalety. Zabrat jim dalo také propadnuté jeviště nebo sanace jedné z venkovních stěn. S tím nepočítali. „Proto se už v květnu dohodlo, že se ten termín prodlouží o 1 měsíc. Firma všechny dohody drží a věřím, že konec září je definitivní termín,“ říká  Dalibor Halátek (Změna pro Opavu),náměstek primátora Opavy. 
A tak se bude muset letošní multižánrový festival Bezručova Opava, který právě začíná, obejít bez sálu pro 560 diváků, kde většinou probíhají besedy či různá představení. Otevření kina je plánováno na říjen.
Holba Rock na grilu 2019 / rocková party radia Čas

26.07. 15:15 - 27.07. 2:00
Opava, Letiště Kylešovice, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 27.06. 3:02
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 27.06. 3:02
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Fontána, příspěvková organizace
Opava
od 7 555 Kč do 8 160 Kč

Detail

MSA, a.s.
Opava
od 23 000 Kč do 32 000 Kč

Detail

Fontána, příspěvková organizace
Opava
od 22 800 Kč do 34 320 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu