Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

OKO řídí od září Marcela Mrózková Heříková

  • Opava,

Od 1. září vede Opavskou kulturní organizaci Marcela Mrózková Heříková. Na postu ředitelky vystřídala Janu Hynarovou. Ta odstoupila z osobních důvodů. Nová ředitelka žádné razantní změny nechystá. Ráda by ale posílila zdejší pracovní kolektiv.
Opavská kulturní organizace nebo také zkráceně OKO je příspěvkovou organizací města. Vznikla před 10 lety a její záběr je opravdu široký. Pořádá výstavy, koncerty, worshopy, filmové projekce  nebo i vzdělávací a naučné programy. Od roku 2012 stála v jejím čele Jana Hynarová. Ta ale teď z osobních důvodů odstoupila. Rada města jmenovala na její místo Marcelu Mrózkovou Heříkovou. První dny po nástupu do práce strávila nová ředitelka pohovory se zaměstnanci:

„Snažím se udělat si mozaiku toho, kdo co dělá, co by rád dělal a jeké je jeho místo v kolektivu, který musí působit jednotně a jednotně pracovat,“ řekla nám.

Marcela Mrózková Heříková pracovala jako novinářka a organizátorka kulturních akcí. Je také členkou rady města Ostravy a zastupitelstva kraje. V nadcházejících komunálních volbách je na 15. místě kandidátky hnutí ANO. Předvolební shon ale teď nechává stranou. Zcela ji zaměstnává nová funkce.

„Jsou tady věci, které jsou nutné, jako třeba opravy budov, které máme ve správě. Obnova techniky a pak další věci, které se týkají organizace a realizace akcí," vyjmenovává Mrózková Heříková.

Během několika týdnů musí připravit návrh rozpočtu pro příští rok. Chystá se také doplnit stávající kolektiv 16 pracovníků. Přijít by měly dvě nové posily.

Opavská kulturní organizace provozuje Obecní dům s historickou expozicí Cesta města, Dům umění a také odsvěcený Kostel sv. Václava.Matiné / dopoledne se sólisty opery

31.05. 10:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

Matiné / dopoledne se sólisty orchestru a členy baletu

14.06. 10:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

Lukáš Rinka - Gyros Kravaře
Kravaře
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

KT MK elbons s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Opavská lesní a.s. - obora Jelenice - Vítkov
Vítkov
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků