Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

OKO řídí od září Marcela Mrózková Heříková

  • Opava,

Od 1. září vede Opavskou kulturní organizaci Marcela Mrózková Heříková. Na postu ředitelky vystřídala Janu Hynarovou. Ta odstoupila z osobních důvodů. Nová ředitelka žádné razantní změny nechystá. Ráda by ale posílila zdejší pracovní kolektiv.
Opavská kulturní organizace nebo také zkráceně OKO je příspěvkovou organizací města. Vznikla před 10 lety a její záběr je opravdu široký. Pořádá výstavy, koncerty, worshopy, filmové projekce  nebo i vzdělávací a naučné programy. Od roku 2012 stála v jejím čele Jana Hynarová. Ta ale teď z osobních důvodů odstoupila. Rada města jmenovala na její místo Marcelu Mrózkovou Heříkovou. První dny po nástupu do práce strávila nová ředitelka pohovory se zaměstnanci:

„Snažím se udělat si mozaiku toho, kdo co dělá, co by rád dělal a jeké je jeho místo v kolektivu, který musí působit jednotně a jednotně pracovat,“ řekla nám.

Marcela Mrózková Heříková pracovala jako novinářka a organizátorka kulturních akcí. Je také členkou rady města Ostravy a zastupitelstva kraje. V nadcházejících komunálních volbách je na 15. místě kandidátky hnutí ANO. Předvolební shon ale teď nechává stranou. Zcela ji zaměstnává nová funkce.

„Jsou tady věci, které jsou nutné, jako třeba opravy budov, které máme ve správě. Obnova techniky a pak další věci, které se týkají organizace a realizace akcí," vyjmenovává Mrózková Heříková.

Během několika týdnů musí připravit návrh rozpočtu pro příští rok. Chystá se také doplnit stávající kolektiv 16 pracovníků. Přijít by měly dvě nové posily.

Opavská kulturní organizace provozuje Obecní dům s historickou expozicí Cesta města, Dům umění a také odsvěcený Kostel sv. Václava.
Nahlásit chybu

K tématu

Kulturní koncepce města Opavy

Jaká je perspektiva kultury v Opavě? Kde je možné ušetřit a kde naopak peníze chybí? Na tyto otázky a mnohé další by měla odpovědět Kulturn...


Nejčtenější zprávy