Děti si mohly nechat otestovat svou inteligenci

  • 19. září 2018,
  • 16:32,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Už druhým rokem funguje na Základní škole v Ludgeřovicích Klub nadaných dětí. Vstupenkou sem je hodnota inteligenčního kvocientu vyšší než 120. Zjistit se to dá s pomocí testu inteligence. Připravuje jej organizace MENSA, která sdružuje lidi s vysokým IQ. Test si přišlo vyplnit celkem 68 žáků školy.

Reklama

„Samozřejmě test je uzpůsoben věku dítěte. Pro ty menší je test barevný a hravější, aby je to zaujalo i bavilo. Čím je starší dítě tak přecházíme do černobílých barev. Pro dospělé už je test náročný, s těžkými úlohami,“ popisuje  Hana Kalusová, mistopředsedkyně Mensy ČR.

Žáci od druhé do deváté třídy seděli soustředěně nad zadáním, aby zjistili, jaké jsou jejich rozumové schopnosti. Nadané děti mají iQ od 120 do 130. Pokud se ale nadání nerozvíjí, zanikne. Test inteligence pomůže odhalit, jaké rozumové schopnosti dítě má.

„Já si myslím, že je to stejně dobré, jako když si dítě zvážíte a změříte. Zjistíte tak čísly, kde se vaše dítě pohybuje v rámci populace,“ říká Kalusová.

Rozeznat nadané žáky by měli umět každopádně učitelé ve školách a podle toho uzpůsobit vzdělávání.

"Někdy to může být značně složité a může se jednat i o problémového žáka, který se vlastně ve vyučování nudí proto, že nemá prakticky co dělat. Takže i tento žák potřebuje nějakou specifickou pomoc," říká Karel Moric, ředitel ZŠ Ludgeřovice.

Ohled by na hodnotu rozumových schopností dětí měli brát také rodiče a podle toho uzpůsobit výběr nejen střední školy, ale také zájmových kroužků.Silvestrovské oslavy ​ve Slezském divadle Opava

31.12. 21:00 - 18.12. 15:59
Opava, Slezské divadlo, Opava

Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, příspěvková organizace
Opava
od 19 000 Kč

Detail

Statutární město Opava
Opava
od 19 760 Kč do 29 740 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu