Reklama

Děti si mohly nechat otestovat svou inteligenci

  • 19. září 2018,
  • 16:32,
  • Opava ,
  • Katka Geryková

Už druhým rokem funguje na Základní škole v Ludgeřovicích Klub nadaných dětí. Vstupenkou sem je hodnota inteligenčního kvocientu vyšší než 120. Zjistit se to dá s pomocí testu inteligence. Připravuje jej organizace MENSA, která sdružuje lidi s vysokým IQ. Test si přišlo vyplnit celkem 68 žáků školy.

Stáhnout video
Reklama

„Samozřejmě test je uzpůsoben věku dítěte. Pro ty menší je test barevný a hravější, aby je to zaujalo i bavilo. Čím je starší dítě tak přecházíme do černobílých barev. Pro dospělé už je test náročný, s těžkými úlohami,“ popisuje  Hana Kalusová, mistopředsedkyně Mensy ČR.

Žáci od druhé do deváté třídy seděli soustředěně nad zadáním, aby zjistili, jaké jsou jejich rozumové schopnosti. Nadané děti mají iQ od 120 do 130. Pokud se ale nadání nerozvíjí, zanikne. Test inteligence pomůže odhalit, jaké rozumové schopnosti dítě má.

„Já si myslím, že je to stejně dobré, jako když si dítě zvážíte a změříte. Zjistíte tak čísly, kde se vaše dítě pohybuje v rámci populace,“ říká Kalusová.

Rozeznat nadané žáky by měli umět každopádně učitelé ve školách a podle toho uzpůsobit vzdělávání.

"Někdy to může být značně složité a může se jednat i o problémového žáka, který se vlastně ve vyučování nudí proto, že nemá prakticky co dělat. Takže i tento žák potřebuje nějakou specifickou pomoc," říká Karel Moric, ředitel ZŠ Ludgeřovice.

Ohled by na hodnotu rozumových schopností dětí měli brát také rodiče a podle toho uzpůsobit výběr nejen střední školy, ale také zájmových kroužků.
ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 18.08. 0:46
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 18.08. 0:46
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Řeznictví H+H, s.r.o.
Opava
od 16 500 Kč

Detail

Slezská univerzita v Opavě
Opava
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s.
Opava
od 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu