Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Termín odevzdání přihlášek na FPF SU se posouvá

  • Opava,

Filosoficko -přírodovědecká fakulta Slezské univerzity posunula termín přijímání přihlášek uchazečů pro následující akademický rok do konce března. Je to teď stejně, jako na ostatních fakultách v Opavě. Ke studiu na obchodně-podnikatelské fakultě v Karviné se studenti mohou hlásit dokonce až do května.

Zájemci o studium jazyků, historie či fyziky na Filosoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity mají letos na podání přihlášky pár týdnů k dobru Původní termín 28. února se změnil a uchazeči o studium teď mají ještě další měsíc navíc.

„Je to je přizpůsobení trendu, který je na vysokých školách.Protože většina veřejných VŠ přijímá přihlášky až do 31.3,“ vysvětlil změnu rektor Slezské univerzity Pavel Tuleja.

Přestože je ještě dost času, už nyní dorazilo na fakultu víc jak 500 přihlášek ke studiu. Už nyní je to o něco více, než vloni.

„Došlo skutečně k výraznému nárůstu, který ale není soustředěný jen na některé ze studijních oborů, nýbrž na všechny, sdělil Zdeněk Stuchlík, děkan Filosoficko – přirodovědecké fakulty.

Velký zájem je o studium fyziky, středoškoláci se hlásí také na informatiku či angličtinu a po čase se do obliby dostává také historie. Nejen z Čech ale i ze zahraničí přicházejí studenti na Institut tvůrčí fotografie. Zájem deseti násobně převyšuje počet přijatých.Kdo by nechtěl získat zkušenosti od známých umělců jako je Jindřich Streit, Vladimír Birgus či Dita Pepe.

„Tito pedagogové jsou významnými fotografy a odborníky. Je zde vysoký počet profesorů a docentů, což není tak obvyklé na jiných ústavech, vysvětluje vysoký zájem o studium Ondřej Durczak z Institutu tvůrčí fotografie.

V současné době studuje na Slezské univerzitě 4 646 posluchačů. Nejvíce studentů je zapsáno na karvinské Obchodně podnikatelské fakultě.


Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail