Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě začínají opravy mostů

  • Opava,

Město Opava se pustí do rekonstrukce mostů, které jsou ve špatném technickém stavu. Dělníci už začali pracovat v místní části Podvihov. Na příští rok se chystá rozsáhlá oprava mostu přes řeku Opavu nedaleko Městských sadů.

Pracovníci opavských technických služeb udržují 67 mostů ve městě. Nejenže vizuálně zkontrolují jejich stav, ale také opraví drobné nedostatky.

„Naše společnost dělá běžné údržbové práce na mostních objektech,které má ve své údržbě. Stará se např.o opravy zábradlí, vpustí atd.,“ upřesnil ředitel opavských Technických služeb Jan Hazucha.

Důkladnější analýzu stavu mostů ve městě měla na starosti odborná firma. V závěrečné zprávě uvádí, které stavby potřebují opravit.

„Mostní objekty jsou podle platné normy zařazovány do stupnice 1-7. S tím, že stupnice 1 = mosty, které nevyžadují žádné opravy. V Opavě je většina mostů zařazena ve stupnici 3-7.“ popisuje Martin Girášek, náměstek ředitele Technických služeb Opava.

Nevyhovující stavby se teď budou postupně renovovat. Dělníci už začali pracovat na mostě přes potok Sedlinka v místní části Podvihov.Kvůli havarijnímu stavu zde musela být omezena tonáž vozidel. Most teď zbourají a postaví znovu. Stejně jako most přes řeku Opavu.

Také tato stavba je v havarijním stavu. Nejprve dojde k demolici a poté k výstavbě mostu nového. Stavební práce přijdou odhadem na 30 milionů korun. V letošním roce dojde k přeložkám inženýrských sítí. Samotná rekonstrukce začne příští rok.

„Nesplňuje technické podmínky, proto raději předcházíme problémům, než se něco stane,“ říká primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Most bude po dobu rekonstrukce zcela neprůjezdný. A protože tudy vede také linka hromadné dopravy, bude muset být odkloněna na jinou trasu.

Připravuje se také oprava mostu na Pískové ulici v místní části Jaktař. Opavy dalších mostů závisí na finančních možnostech města.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy